Majoitusvinkkejä kuukauden matkalle

Brittikuume

Hei!

Tarkoitus olisi suunnata Lontooseen kesällä ja viipyä ainakin neljä viikkoa. Mistä majoitus? En etsi hotellia enkä hostellia vaan yksiötä keittomahdollisuudella tai jotain huoneiston tyylistä kohtuullisella hinnalla. Vinkkejä otetaan vastaan.

2

419

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta on

      www.chslondon.co.uk.

    • harria8

      VARASTIVAT 200 PUNTAA RAHAA 20.6.2011 Hanover Hotel Victoria :ssa Lontoossa. Jätin keskiviikko illalla huoneeseen vähän yli 200 puntaa ja n.50 euroa käydessäni kaupungilla (2h). Palatessani rahat oli viety (10 euroa jätetty). Epäilen henkilökuntaa. Tutkiessani itse tapausta (poliisia ei asia juurikaan kiinnostanut. Kumminkin rikosilmoitus tehty.) Haastattelin hotellin takana asuvaa paikallista asukasta, niin hän kommentit ensimmäisenä, että "Hanover Hotell? Bad guys. Very bad guys." Naapuritalon asukas kertoi nähneensä useasti myös hotellin henkilökuntaa kulkemassa hotellin viereisellä katolla. Katolle pääsee kyseisen naapurin katon kautta, joten hän kuuli milloin katolla henkilöitä liikkui. Hotellin portaikon ikkunasta on poistettu lukitussalpa???? Ikkunan kautta oli helppo pääsy sisään ja ulos. (kävin itsekkin ikkunan kautta katolla ottamassa valokuvia.) Huoneissa on "vanhan ajan" reikäkorttiavainlukot. Aina poistuessa Hotellista piti avain jättää hotelliin? (kuulemma heidän sääntö.) ÄLKÄÄ KÄYTTÄKÖ Hanover Hotel Victoria :aa. Varkaiden paratiisi.
      Ainut kamera on sisääntuloaulassa. Kamera ei näytä kyseistä toisen kerroksen ikkunaa. Hotellin "pomoa" ei asiakaat pääse jututtamaan hänellä on kuulemma aina niin kiire. Asuu kuulemma myöskin niin kaukana, ettei tule selvittämään 200 punnan varastamista. "Ehkä on aamulla paikalla" No ei varmasti ollut. Pelasivat vain aikaa. Tiesivät, että asiakas joutuu lähtemään ja asiaa on vakea selvitää kauempaa. Kuulin tänään, että samassa hotellissa on aikaisemmilta asiiakaila viety kaikki. Myös matkalaukut vaatteineen. Hotellia pitävät Intialaiset. Keskenään sukulaisia. Onko muilla samanlaisia kokemuksia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 68
      1320
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      612
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe