Sininen paku on paras

Minun mielestä sininen pakettiauto on hieno.
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pakettiauto siitä, että joku urpo kuljettaa kyseisessä kaarassa paketteja, vai onko tyyppi muuten vaan kova "kolli", kollihan on uros kissa, miksi sitä pitää kutsua laatikoksi taikka paketiksi?

Äänestä

Paku on pakettiauto koska sllä viedään paketteja

Äänestä
  • Mikä ero on paketilla ja laatikolla, jos ei mitään niin miksi laatikkoauto ei voi kuljettaa paketteja ja miksi kukaan ei sano pakettiautoa laatikkoautoksi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi olla myös vihreä kirjoitti:

Minun mielestä sininen pakettiauto on hieno.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu