Lisää pakolaisia Mikkeliin

Voitaisiin hyvin ottaa vaikka Afrikasta. Iloista ja hyväntahtoista porukkaa mitä olen seurannut ja aikaa myöten parantuisi tämä sukurutsainen savolaisperimäkin. Kaupungilla olisi sitten kauniita kahvinruskeita ihmisiä ja Kilpa-Veikotkin saataisiin uuteen nousuun! Tulisihan tästä valtiolta hyvät apurahat Mikkeliläisille.
5177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • kustannuksellaan mamujengeihin jäsenet?

    Keskusrikospoliisin mukaan viime kesänä Tanskassa ja Ruotsissa toiminut Black Cobra on jo tehnyt tiedusteluja toimintansa laajentamisesta Suomeen.

    - Jos nyt vertaa meidän tilannetta esimerkiksi Ruotsiin, ennusmerkit eivät ole mitenkään hyvät, kertoo rikoskomisario Jussi Oksanen keskusrikospoliisista MTV3:lle.

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/MTV3 Väkivaltaiset katujengit uhkaavat yleistä turvallisuutta/art-1288370765366.html

    Äänestä

James Hirvisaaren ankaraa kritiikkiä raiskaustilastoista:

Raiskaustilastoissa puhutaan ”ulkomailla syntyneistä”. Pieni osa heistä voi olla turisteja, mutta TV-dokumenttien mukaan tekijöiden tausta keskittyy Afrikkaan ja Lähi-itään. MUTTA MUTTA! Tilastoista *puuttuvat* toisen polven maahanmuuttajat, jotka ovat syntyneet Suomessa ja ovat Suomen kansalaisia. Eli todellisuudessa esimerkiksi Espoon raiskauksista vuonna 2007 ulkomaalaisTAUSTAISTEN tekosia lieneekin reippaasti YLI 70%. Ja kyseessähän ei ole väkilukuun suhteutettu määrä, vaan todellakin pieni ryhmä tekee melkein kaikki raiskaukset. Oma arvioni on, että todellinen lukema lähentelee 90 prosenttia

http://jameshirvisaari.puheenvuoro.uusisuomi.fi/22764-raiskaustilastoista

Äänestä

en ole kelvannut kenellekään tavalliselle suomaliselle miehelle.

Eli nyt minullakin olisi mahdollisuus....tuokaa lisää vaan, että olisi oikein mistä valita..

Äänestä
  • Mitäs, jos SINÄ painuisit sinne? Vaikkapa reppumatkailemaan Somaliaan tai risteilemään siihen edustalle.
    Poimishan ne merirosvot sut siitä parinkymmenen miehen yhteiseksi morsiameksi.
    Lähtis sultakin tuo iänikuinen kutka alapäästäs!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimeen vain kirjoitti:

Voitaisiin hyvin ottaa vaikka Afrikasta. Iloista ja hyväntahtoista porukkaa mitä olen seurannut ja aikaa myöten parantuisi tämä sukurutsainen savolaisperimäkin. Kaupungilla olisi sitten kauniita kahvinruskeita ihmisiä ja Kilpa-Veikotkin saataisiin uuteen nousuun! Tulisihan tästä valtiolta hyvät apurahat Mikkeliläisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu