Kolme päällä!

Hurjaa kyytiä sai eräs pienokainen, kun oli päässyt isin ja äidin kyytiin, kun nämä painelivat japsiraudallaan Lahden suunnalla. Isä ajoi, lapsi selkärepussa, äiti takana.
En meinannut silmiäni uskoa kun näin tämän.
3976
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu, Suomessa tuo herättää kauhistusta, mutta Thaimaassa tavallinen näky. Hurjan näköistä katsella kun isipappa ajaa muksu edessä sylissä, sitten toinen muksu takana ja äiti vielä taaimpana, eli 4 päällä mennään, ilman kypärää.
Ja liikenne vielä kaoottista ja onnettomuuksia sattuu.

Äänestä
  • nähtiin intiassa, useammankin kerran

    Äänestä

..olisi pitänyt ajaa, idiootti?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


järkyttynyt kirjoitti:

Hurjaa kyytiä sai eräs pienokainen, kun oli päässyt isin ja äidin kyytiin, kun nämä painelivat japsiraudallaan Lahden suunnalla. Isä ajoi, lapsi selkärepussa, äiti takana.
En meinannut silmiäni uskoa kun näin tämän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu