Kokemuksia gynekologeista Savonlinnassa?

Lounatuppi

Olisi kiva kuulla kokemuksia, ketä suosittelette?

14

4086

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muualle gynelle

      Suosittelen terveyskeskusta, en muista lääkärien nimiä, mutta aina olen saanut asiallista ja hyvää palvelua. Savonlinnassa se ei ole arvauskeskus.

      Sen sijaan paikallisesta yksityisestä isosta firmasta sain järjettömän ison laskun 15 minuutin katsomisesta. Ohjeet rouva lääkäri mumisi sellaisella äänellä, josta kuulin vain puolet, ja muutakin sähläämistä sattui vastaanottoni aikana.

      En mene toistamiseen tämän verokuningattaren "hoidettavaksi".

    • Lounatuppi

      Ok. Olen vieruspaikkakunnalta, joten Savonlinnan terveyskeskus on poissuljettu vaihtoehto.

      Tuossa kaupungin ainoassa (?) yksityisessä maan laajuisessahan on lääkärilistassa kahden miehen nimet myös tuon naisen lisäksi...

      Aiemmin joskus käynyt miehen vastaanotolla ja hän ainakin oli helläkätisempi papparainen, kuin aiemmat naislekurit/gynet.

      • Vittumaista hommaa

        Kukahan tuohonkin hommaan vapaaehtoisesti suostuu. Erittäin vittumaista työtä.


    • Jackson w

      Ihme liekin ollut, jos ei tämänkaltaista kommenttia olisi saatu. Vai että oikein makkaraa. Juntti.

    • ääslinna

      Sama Kokemus kuin toisessa kommentissa; paikallisesta yksityisestä isosta firmasta verokuningatar ei osannut hoitaa edes virtsatietulehdusta ja laskutti 2 käynnista 400€.

    • Aino3544

      Kyl hyvin sormitti

    • kehru

      Gynekologi palasi ruokatunnilta ja mietti -mihinkäs v..tuun minä jäinkään

      • Ae mahotonta minkä huumorläjjääksen kirjutti het uamutuimmaan:D:D:D:D Kylläpä tuassiisa meekäpoejjan ikä jatkuva rötisti aennae par vuotta:D:D


    • Huumorjonpstä

      Olet tyhmä. Jos itse joutuisit sorkittavaksi, niin eipä enää nauru kaikuisi.

    • valegenitalisti

      En ole gyne mutta voin hyväntahtoisuuttani vilkaista.

    • vieras.vierus

      Näin miespuolisena en osaa vastata kysymykseen, mutta mitä "olen vieruspaikkakunnalta" tarkoittaa?
      Jos vierus = vieras, niin ei sua akuuttitapauksessa mistään terveyskeskuksesta pihalle käännytetä. Olen itsekin käyttänyt terveyskeskuspalveluja lomamatkoilla ainakin Savonlinnassa, Sotkamossa ja Kuhmossa, jossa jopa pari yötä vuodepotilaana.

      Vai onko vieruspaikka jossain Savonlinnan vieressä? Halutessasi voit vaihtaa nykyisen terveyskeskuksesi vaikka Savonlinnaan. Tai siis ihan mihin vaan haluat, etäisyyttä kannattanee kuitenkin miettiä :-)
      Klkis tästä, ja googlella lisää https://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/terveysaseman-voi-nyt-valita-mistapain-suomea-tahansa/652949/

      Ps. Vantaalla asuessani käytin Sipoon uuden ja upean terveyskeskuksen palveluja välittömästi, kun terveysaseman vaihto mahdollistui. Matkaa sinne tuli n. 15 km suuntaansa.

    • opinkyllä

      Ison firman verokuningatar on monelle tuttu vähättelevästä asenteesta. Kivut eivät ole hänen ongelma koska ne eivät sijaitse hänen alapäässään. Kannattaa laittaa rahansa paremmille lääkäreille.

    • wusggxvbejshi

      Postin Pasi on paras gynekologi..... kävi aikoinaan postia jaellessaan jakelemassa vähän muutakin kotirouville.... ei ihme jos ei akat illalla kyenneet hässimään omien ukkojensa kanssa kun saivat päivällä parempaa ja kunnolla..... siis ihan paras gynekologi.... tarkasti tavaran, hoiteli sen ja nuoli vielä lopuksi puhtaaksikin.... pitäisi olla ihan auktorisoitu tavarantarkastaja!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      68
      1080
    2. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      44
      1019
    3. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      66
      968
    4. Kyllä on ihmisillä paha olla

      Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan
      Sinkut
      151
      756
    5. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      57
      694
    6. Festivaaliko?

      Ei kunnon valoja tai mitään rakenteita, amatöörien puuhastelua äänentoistoa myöten.Yksi soittotaitonen bändi! Luisia kyl
      Kuhmo
      29
      619
    7. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      40
      615
    8. Ammoniakkivuoto

      Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu
      Suomussalmi
      16
      557
    9. Mies viimeinen viestisi..

      Minkä verran panostit? Oliko jotain kokreettista. Pyysitkö treffeille? Ilmoititko halusta tavata? Epämääräisiin ei mon
      Ikävä
      109
      527
    10. Pakko kyllä myöntää

      Että erektiohäiriösi on mies omaa syytäsi.
      Ikävä
      92
      495
    Aihe