perjantaina kohti phukettia. osaako joku kertoa mistä sieltä saisi ostettua uimalaseja (ei siis sukellusmaskia) silmälasien vahvuuksilla (esim. miinus 4). muuten ollaan uima-altaalla ja pintavesissä aika sokkoja ;)
olishan niitä ollut kotomaassakin, mutta me ollaan niin myöhäisherännäisiä.. kiitos neuvoista ja hyvää matkaa itsekulllekin
olishan niitä ollut kotomaassakin, mutta me ollaan niin myöhäisherännäisiä.. kiitos neuvoista ja hyvää matkaa itsekulllekin
Vastaukset 5
Vanhimmat
Piilolinssit on keksitty. Et löydä thaimaasta kovin helposti kyseistä tuotetta.
Melko laaja osoite on tuo Phuket...löytää varmaan 100 optikkoa koko saarelta ehkä enemmänkin....miksi ei voi kertoa tarkemmin...minne?
ihan patongille ollaan menossa. mutta tarkoittaako tuo viittauksesi optikkoliikkeisiin, että sellaisesta vahvuuksilla olevia uimalaseja voisi ostaa. kiitos jo etukäteen, jos osaat auttaa.
Kyllä Patongilla löytyy mutta varmaan toimitusaika on liki 2 viikkoa? Laseiila on noin viikko eli siihen arvaus perustuu eikä muuta kokemusta ole. Eikö saman asian ajat lasit maski?
UPEA reissu tehty ja vastaan oman kysymykseeni toivoen että joku voisi tiedosta hyötyä. siellä myydään joka urheiluliikkeessä ihan hyllytavarana uimalaseja eri vahvuuksilla. hinta noin 20 e. toimivat pelit.