Jotenkin platut sivut. väritykseltään Vaatii jonkunverran totuttautumista. Vuoden 2006 viestit tulivat esille kun avasin pulinat:-))
Tää viesti on kokeellinen testi......
Pakkasta oli yön aikana reilustikin ja nyt on lauhtumassa. Enää mittarissamme kuuden asteen verran. Mieletön sumu ollut täälläpäin ja uutisista radiosta kuului että jossain Salon seudulla vielä on paksu sumu.
Se on kevään ensimmäinen päivä.
Tää viesti on kokeellinen testi......
Pakkasta oli yön aikana reilustikin ja nyt on lauhtumassa. Enää mittarissamme kuuden asteen verran. Mieletön sumu ollut täälläpäin ja uutisista radiosta kuului että jossain Salon seudulla vielä on paksu sumu.
Se on kevään ensimmäinen päivä.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Keväiset terkut Lappeenrannasta.
On ainakin tuo Tuoreimmat haut-kohta tuossa vieressä tällä hetkellä niin kuin jokin parodia 24:stä. ;D
Täällä on nollassa ja tuntuu ihan ihmeelliseltä tällainen sää. Ja liukasta on tietysti... Olen lähdössä kohta jääradalle luistelemaan auton kanssa, toivottavasti sielläkin on liukasta. :D Mutta kevään tuntua on tosiaan maaliskuun eka päivässä.
en ymmärrä mitä vikaa aiemmissa oli. nyt on poistettu valinta että miten haluaa viestit nähdä ja se on tosi huono juttu. vaikea nähdä kuka mihinkin on vastannut
:-(((
Luetko sähköpostiasi ? Vastausta odotetaan.
"Toki töissäkin pääsee sujuvasti nettiin, mutta olen tehnyt sen päätöksen että ainoot viihteellä olot on Turunsanomien nettisivut sekä Ylen sivut."
# Kirjautunut viimeksi: 3.3.2011 21:53
8h työpäivä joka päättyy klo 22.00
Huomenta galleria katsoja:)) Täällä on nolla keli ja suhmuraisen näköinen ilma. Ei ainakaan vielä ole näkyvissä eilistä ihanaa auringonpaistetta.
Mistä muuten päättelit että työpäiväni päättyy klo 22:00 ja alkaa klo 14:00 joka arkipäivä???? Nytkin kun katselin etukäteen kolmen viikon uutta listaa, mulla ei ala yksikään iltavuoro klo 14:00.....kolme iltaa tosin alkaa klo 14:15..........ja päättyy kun päättyy. Muistathan lainmukaiset "pekkaset".
Eilen istuin jo klo 22:00 aikoihin kotona "rouvien" tuolissa odottamassa elokuvan alku neloselta:)
Älä viitsi valehdella.Ei viikon työssä olleella ole kertynyt mitään pekkasia tai muitakaan lomia.
Onko kirjoituksesi tulkittava niin että et puhu totta omassa blogissasikaan?Siellähän sinä selität että työaikasi alkaa klo 14 ja teet 8 h työpäiviä.Jos aikoo valhdella pitää olla hyvä muisti, muuten jäät nopeasti kiinni valheistasi.
Tuskinpa tuo missään työs käy, koha höpäjää. Tollassii työaikoi ei kellää ole, mitkä alkaa vartin yli tai ali.
Älkää uskoko kaikkii mitä se valehteloo !
Jaa, ootko kuullut epäsäännöllisestä vuorotyöstä? Ja kolmen viikon listan pitää olla tiedossa viikko ennen listan alkua......
nauti matkastasi ja rentoudu. Vedä viihtele ja osta kaikkea kivaa turhaa.....niinkuin reissuun kuuluu. Ihanaa matkaa sulle ♥
Oho, mullakin loppuu joskus työaika vartin yli, pitäisikö siitä valittaa johonkin? :D
tottakait sulla loppuu vartin yli,tietysti ja sullakin alkaa varmaan 8 tunnin työt ensi kuussa, tai sit toukokuussa tai kesäkuussa, vuoden vaihteessa tai sitten sen jälkeen jne.jne.
Kait sullakin on pekkaset ja lyhennetyt ihan niinkun turun mummolla,kaikki samalla lailla kun sillä,pitäähän sun nöyristellä ja mielistellä kun taannoin kaadoit sen höyhenellä.
Totta hiivatissa minun työajat ovat jonkun suomalaisella nettipalstalla kirjoittavan ihmisen nöyristelyä ja mielistelyä! :D Kaikkihan sen nyt ymmärtää.
No tulihan se sieltä, hyvä Ursa, olet kerrankin rehellinen !
Voisi tuo Turkulainen kaverisikin ottaa sinusta mallia !
Johan sinä valitat siinä kaikenaikaa, miksi tuo asia otti muuten sinua noin pintaan ?
Alkaako se työaika *virallisesti myös vartin yli '''joskus''' ?
Kyllä paskanjauhannassa monikin voisi ottaa minusta ja sinusta mallia. :)
Työskenteleekö uma palvelutalon infopisteessä?
Minä työskentelen kunnalla. Meillä on säännölliset työajat. 7:30 - 15:30 ja iltavuoro 12:30 - 20:30. Lyhennykset annetaan iltavuorossa. Silloin työaika on 14:15 - 20:30.
Äläs taas intoonnu, minä en ole malli kenellekkään missään suhteessa.
Pidä vaan tuo hyvin ansaitsemasi kunnia ihan omanasi, sinähän aina vedät itsesi malliksi !
Itselläni alkoi työt varttia vaille kahdeksan aamuvuorossa ja puoli neljältä iltavuorossa.