Keskustelua Haapaveden osiolla

Täytyy kyllä sanoa, että on tuo persujen homma ihan takapuolesta. Älkää hyvä ihmiset äänestäkö tuotakaan Kärsämäen miestä eduskuntaan.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9685635
1096
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä äänestän varmasti taitaa olla sinun homma ihan takapuolesta!!!!

Äänestä

Kyllä kun katsoo tuonkin Remeksen kannanottoja, niin voi hyvää päivää...

Äänestä

No se sinun mielipiteesi jolla ei juuri painoarvoa liene.

Äänestä

Asiaahan tuo remes puhui.
Pakko jostain on leikata, kun maa on ajettu tähän jamaan.

Äänestä

No kiitoksia nyt sanantuojalle. Ei äänestetä, mutta olihan tuo jo kyllä tiedossakin.
Voi hyvänen aika. Menkääpä hyvät ihmiset nyt johonkin noista vaalipaneeleiosta.
Seuratkaapa miten Remeksen kaverit yleisön joukosta esittävät niin pirun viisaita
kysymyksiä. Ennakkoon sata kertaa hiottuja, niin kysymykset, kuin vastauksetkin.
Esittäkääpä täydentäviä kysymyksiä samasta aiheesta. Tai mitä tahansa kysymyksiä, joihin voi vastata vain tietyn yleissivistyksen omaava henkilö.
Kuunnelkaapa millaisen vastauksen saatte. Ottakaapa esille vaikkapa runous, mutta pistäkää sivuun Viina-Matti ja Eino Leino. Meneekö poika hiljaiseksi ?
Kyllä minä väkeni tunnen. Jos en olisi uskvainen mies, niin kiroaisin tässä kohti.

Äänestä

Meinaakko että runoilijat ois hyviä kansanedustajia ?

Äänestä

Ei runouden tunteminen välttämättä tee hyvää kansanedustajaa, mutta ei yhtään enempää sekään, että teeskentelee tuntavansa sitä.

Äänestä

Kukapa sitä tuntis.
maailman runous on aika laaja asia.

Äänestä

voi rakennus, että olet surkee, olet justiin sellainen oma hyvänen, kaikki on oikein hienosti kun on kaikea hyvää tuvat ja porstuat pullolaan, tajuamatta ja hyväksymättä pakko leikkauksia, olet varmaan halukas maksamaan eu.le muutaman vuoden kuluttua, jottei suomi olisi samassa jamassa kuin eräät konkursissa olevat maat. elikkä lukekaa Remeksen kirjoitus kalajaskasta ajan kanssa ja miettien, eipä voisi oikeammassa asiosta olla.

Äänestä

Minullekko ei tuu nuita porvarilehtiä. Mistähän nuita sais lukia nuita viisauksia ?
Luulen vahvasti, että nyt jollekkin on syntyny väärinkäsityksiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokikylänmies kirjoitti:

Täytyy kyllä sanoa, että on tuo persujen homma ihan takapuolesta. Älkää hyvä ihmiset äänestäkö tuotakaan Kärsämäen miestä eduskuntaan.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9685635

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu