exä piinaa!!

kuutamotanssi

Tämä lienee menevän kauas mustasukkaisuuden aihepiiristä, mutta kirjoitan silti tänne, sillä kaipaan apua tai ainakin ihmisten mielipiteitä. Olen vaikeassa tilanteessa sillä löysin ihanan miehen ja kaikki alkoi loistavalla tavalla ja aurinko paistoi pitkästä aikaa risukasaankin. Nyt kuitenkin on tapahtunut niin, että mies kertoi minulle että olen kaikkea mitä hän haluaa naiselta mutta ei tiedä mitä tapahtuisi jos hän tapaisi exänsä. Hän sanoi että tuskin minä haluan olla suhteessa ihmiseen, joka ei tiedä pystyykö olemaan uskollinen minulle jos tapaa exänsä. Muiden kanssa hän pystyy olemaan minulle uskollinen. He ovat olleet erossa noin kaksi vuotta eivätkä ole tapaamassa saatika törmäämässä toisiinsa. Pidän tuosta miehestä enemmän kuin paljon ja kukaan, ei kukaan ole ollut minulle niin hyvä kuin hän, pitänyt minua kuin kukkaa kämmenellä. Onko kukaan törmännyt tämän kaltaiseen tilanteeseen elämässään?

2

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pii1x2

      kyllä sun pitää miettiä toi tilanne ihan itsesi kanssa. voitko hyväksyä miehesi sellaisenaan? pelätä mitä tapahtuu jos he tapaavat? onko se sen arvoista? muuttuuko tilanne koskaan? Oletko pelkkä vara ex tilalla?
      erikoista, että miehesi on sinulle myöntänyt tämän. juttele lisää miehesi kanssa asiasta. mitä mieltä hän olisi jos sinulla olisi vastaavia tunteita sinun entiseen? olisiko hän valmis hyväksymään sen?

      Voimia sinulle! toivottavasti asia selviää!

    • kuutamotanssi

      Kiitos kommentistasi pii. Olen miettinyt asiaa ja märehtinyt sen kanssa jo liikaakin. En tiedä olenko tyhmä kun ajattelen niin, että meillä kaikilla on menneisyytemme ja elämä heittää houkutuksia eteemme jatkuvasti ja odottamatta. Niitä tilanteita ei kuitenkaan pidä odottaa ja pelätä. Mielestäni ei ole syytä sen vuoksi heittää hukkaan jotain niin kaunista. Jotain mikä sai minut uskomaan siihen, että aurinko tosiaan voi paistaa tähänkin risukasaan vielä. Jos he tapaavat, niin he tapaavat, katsotaan sitten mitä tapahtui. Voihan olla että kaikki on vaan vaan miehen pään sisällä ja tavatessaan hän ei ajattelekaan niin kuin nyt ajattelisi tapahtuvan tai että exää ei kiinnostakaan enää. Exällä kuitenkin on ainakin ollut toinen mies jo, sen tiedän. Mies myös sanoi minulle ettei kyse ole siitä, että hän vertaisi exäänsä ja minua, vaan ainut ongelma on se ettei hän tosiaan tiedä mitä tapahtuisi jos hän tapaisi exänsä joskus ja nimenomaan joskus, sillä hän myös sanoi että tilanne olisi aivan sama vaikka hän olisi perustanut perheen, olisi naimisissa ja hänellä olisi lapsia. Eli tiedän ettei tämä tunne johdu minusta. Olenko aivan hukassa kun olen sitä mieltä että tämän takia ei ole syytä lopettaa suhdetta? Se miten saan sen miehen päähän onkin toinen asia, mutta olen jo laittanut pyörät pyörimään. carpe diem! Sen tiedän kuitenkin, että arvostan miestä siinä että hän oli minulle rehellinen. Minunkin mielestäni se oli erikoista. En voi kuin arvostaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      153
      11655
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5423
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      43
      4397
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3632
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2718
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1926
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1646
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1596
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      95
      1489
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1431
    Aihe