oikeasti oo voinut olettaa että mä kiltisti oisin vain odotellut sua tässä pari vuotta kohta ja ettei ois mitään pikku säätöä ois saanut olla mihinkään suuntaan.. Minusta uskollisuutta ei voi vaatia kuin vasta sitten kun ollaan parisuhteessa tai no tapailuvaiheessa voi tietenkin jo vaatia ettei useampia kerrallaan tapailla mutta kun ei kerran missääm tekemissä olla oltukaan..
Ymmärrän kyllä jos oon sun tunteitas loukannut ja pyydän anteeksi(oon kyllä oikeastikin pyytänyt jo) mutta ymmärtäisit vähän minuakin.
Ymmärrän kyllä jos oon sun tunteitas loukannut ja pyydän anteeksi(oon kyllä oikeastikin pyytänyt jo) mutta ymmärtäisit vähän minuakin.
Vastaukset 27
Vanhimmat
saahan sitä ihminen säätää minne suuntaan haluaa jos on omatunto, joka sen sallii?
Pitää lähteä nyt, heipsan keipsan
Sivullisena sanon, että jos tunteet on vahvat, PIENET SIVUSÄÄDÖT EI
TULE MIELEENKÄÄN! Menikö nyt perille.
Mutta hyvä jos jolta kulta on anteeksikin pyydetty, multa ei ikinä.
Kyllä se nykyään pieni flirtti piristää päivää kummasti. Tuntee ainakin joskus itsensä vielä naiseksi... kokeile
Mun kohdalla kyse on juuri niistä vahvoista tunteista ja kaikki johtuukin juuri niistä. En olisi kestänyt koko tätä aikaa yksin ja ilman minkäänlaista läheisyyttä.. Veikkaan että ilman niitä pikku säätöjä olis voinut käydä huonosti mun elämälle.
Siksi toivoisinkin että hän ymmärtäisi..
ootte selvittänyt irl niin miksi ihmeessä tulla tänne enää sähläämään ?
Täällä ei asiat selviä, pelkästään mutkistuu.
Hyvähän se sun on puhuu, ku et tiedä mistään mitään!
tänne ollenkaan.
naimaan niin paljo ku sielu sietää. Ja kanna oma vastuus kaikesta. Turha täällä
on moisia porata.
Kuka puhu naimisesta jotain! Tää on täällä just tätä. Kaikki ymmärtää aina kaiken väärin.
eikä tarvitse odotella vastakaan.
Ai että ymmärrät ? Kas kummaa. mitenkäs se on mahdollista että ymmärrät
kun kerran säätöö saa olla ?
Voit painua hevon vittuun kaikessa rauhassa tekemään säätöjäsi.
heh, aika suraa puhetta
sinnehän sä oot alusta asti mua toivotellut.
Alusta asti se oli välttelyä sun puolelta. Yritin tulla juttelemaan niin ajoit pois, kun laitoin viestiä niin ei vastausta ja sit siinä ihmettelet kun mulla on muita, mee vähän itseeskin äläkä mua syytä kaikesta aina.
Voisin sanoa täsmälleen samat sanat aloittajalle.
Näistä ei tiedä kenelle ovat ja keneltä, joten haluaisi puhua asiat mieluummin vaikka puhelimitse tai viesteillä.
Vaan eipä ole sit minulta tuo viesti.. Ja ihan varmuuden vuoksi kerron tämän tähän. Ja nainen olen.
Eiköhän noi säätämiset ole paras tapa osoittaa, että kiinnostusta ei ole kuin säätämiseen. Tai vaikka olisikin ilmoitetut "vahvat tunteet", "vahvat tunteet" voidaan heittää sivuun aina, kun jollakin säädöllä on etuajo-oikeus. Voiko tuollaiseen ihmiseen luottaa pahana päivänä, kun ei voi edes hyvänä.
Kukas tässä sanoi että niillä säädöillä ois joku etuajo-oikeus. Ei se kyllä niin mene!!!!!!!!!!!!
sinun säädöistä välittänyt,kun olisin vain saanut sinut omakseni. Ja oltaisiin sen jälkeen vain toisiamme varten.
No minkä tämän kaiken sit estää? Sä saat mut heti omaksesi kun tahdot/jos tahdot siis jos oot hän ketä tässä tarkoitan.
en ole. Muutenhan tämä voisi olla jo helppoa.
vittu mä ainakaan ole mitään säädellyt mihinkään suuntaan. Taidan olla joku pelinappula vai mitä nuo lahjomiset tarkoittaa
Eipä luulisi kenenkään olettavan toisen odottavan pari vuotta yksinään mahdollista yhteydenottoa. Eihän tuossa ole mitään järkeä. :)))
eikö? Onko tässä ollut mitään järkeä muutenkaan?
keksittekö te nää kaikki jutut palstoilta sekoittelemalla eri ihmisten viestejä?
mikä saa sut odottelemaan, jos ette ole kerran olleet missään tekemisissä?
odottelet?
Älä odota.
Been there, done that.
Kun nyt koitan elää päivä kerrallaan ja ihmetellä ihmisten ilkeitä temppuja päivä toisensa jälkeen. Elän elämääni..