Satutit

mua pahiten kuin kukaan koskaan.
Päätit sit unohtaa mut vastoin lupauksias ja vannomisias.
Äläkä koskaan puhu rakkaudesta jos et totta tarkoita.
17112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

turhaa mielipahaa, tämmöseen pitää laittaa tunnisteet tai antaa olla kirjottamati kokonaan.

Äänestä
  • Itse tietää jos on satuttanut jotain jollakin tavalla, tämä oli kaikille heille.

    Äänestä

sinähän se pilasit kaiken, joskus tuntuu etten ois halunnut tavata koko ihmistä :(

Äänestä

Niin pilasin ja se satutti varmasti ja se omaatuntoani välillä kolkuttaa!

Äänestä
  • ei ollut multa.

    Äänestä

  • Että ihan VÄLILLÄ omaatuntoasi kolkuttaa, oijoi sentäs, miltähän luulet siitä oikeasta immeisestä tuntuvan, hänelle et varmaan oo pahoitteluasi tullut
    esittäneeksi ;( ! Se kun käy niin kätevästi näin, ainakin ihmisillä joille ei omat
    paskamaisuudet niin kovin paljon merkkaa. Meni kelle meni.

    Äänestä

  • Ja olet jättänyt asian silleen ? Tekemättä mitään ? Siis oikeaa !

    Äänestä

  • miten kukaan voi olla näin hirvee ?

    Äänestä

  • Voi sentäs :) kirjoitti:

    Että ihan VÄLILLÄ omaatuntoasi kolkuttaa, oijoi sentäs, miltähän luulet siitä oikeasta immeisestä tuntuvan, hänelle et varmaan oo pahoitteluasi tullut
    esittäneeksi ;( ! Se kun käy niin kätevästi näin, ainakin ihmisillä joille ei omat
    paskamaisuudet niin kovin paljon merkkaa. Meni kelle meni.

    No kyllä oikeastaan kerran yritin, mut hän lähti tilanteesta hyvin nopeaa..!

    Äänestä

Kenelle tämä viesti ihan oikeasti menee?
Ootko sä tavoittanut tätä ihmistä kuka on sulle luvannut ja vannonut? Voihan se olla niin että sun viestisi ei ole tavoittanut tätä henkilöä niin siitä toi johtuu. Tommoinen tuli mieleen, kun välillä puhelinnumerot ja sähköpostit vaihtuu tai viestejä menee vahingossa roskakoriin kun roskapostisuodattimet toimii miten sattuu.

Äänestä

taasko sä palasit? Ai tosiaan, onhan kuukausi vaihtunut ja joka kuukauden sä korkkaat avaamalla muutamia (kymmeniä) avauksia, joissa katkerana syydät paskaa anonyyminä jonkun niskaan. Reilu meininki vai? Saatko todella tuollaisesta toiminnasta itsellesi kevyen mielen? Jospa ihan henk. koht. ottaisit ihmiseen yhteyden, voisi olla hedelmällisempi lopputulos ja pääsisit katkeruudestasi vihdoinkin eroon.

Äänestä
  • Mikä aiheutti noin ison herneen sun nenään ?? :)) Mut hauska oli :)
    Tais kolahtaa pikkupikku riikkisen ?

    Äänestä

  • Mikä ihme riivaa ? Tänne kun jokainen saa kirjoittaa juuri sitä kun tuntuu, niin
    myös aloittaja, kuka sitten lieneekin. Sitä et sinä sen paremmin kuin minäkään voi tietää mutta sinuun ainakin osui tosi syvälle joten lienet jotakuta satuttanut juuri aloittajan kuvaamalla tavalla, muuten ei viestisi ole ymmärrettävissä.
    Meeppäs vähän happihyppeluylle !! Vois tehä terää !!

    Äänestä

  • ??

    Äänestä

  • isot haukut mennä oikeaan osoitteeseen ?

    Äänestä

  • saa ihmisen paljastamaan itsensä hyvin ikävällä tavalla.

    Äänestä

  • sulta ? En oo ap. Noinko sä ajattelet ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


:( :( kirjoitti:

mua pahiten kuin kukaan koskaan.
Päätit sit unohtaa mut vastoin lupauksias ja vannomisias.
Äläkä koskaan puhu rakkaudesta jos et totta tarkoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu