Saisinpa sinut viereeni nukkumaan. Tuntisin ihosi ja lämpösi. Sulkisin silmäni ja heräisit aamulla vierestäni. Ei ollut tarkoitus ihastua, edes rakastua ja näin tässä kävi.
Sitä mukaa kun sinä pakenet kauemmaksi...? Miksi sydämesi ei tule enää mukaan?
Sitä mukaa kun sinä pakenet kauemmaksi...? Miksi sydämesi ei tule enää mukaan?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meneekö naiselle vai miehelle?
öitä
samoin hänelle, jos minulle tämä olisi. Haaveilen joka ilta itseni uneen ja unelmoin, että saisin olla hänen kanssaan.
Kaunista kaipuuta sinulla. :) Oletko jutellut tälle ihmisille vai onko tämä vain näitä ns. nettikirjoitteluita, kun oikeasti ei ole pokkaa kertoa asioita niin kuin ne ovat?
Juttele tälle ihmiselle ja pyydä häneltä vastauksia noihin kysymyksiin, kuten fiksuilla aikuisilla on tapana. Pahinta mitä voi tapahtua on pienen hetkellinen kolahdutus on ylpeyteesi jos hän ei tunne sinua kohtaan mitään, mutta sekin on fiksumpi veto kuin ikuinen epätietoisuus ja jossittelu.