että mua vieläkin ottaa päähän, että olet sellainen takinkääntäjä! Ei muuta sanottavaa tähän yöhön.
Perkele
Vääntäjä iänikuinen
38164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
en ole,en sinnepäinkään.
Asiat puhuu puolestaan, kunnes toisin osoitetaan.
Vai asiat puhuu, mä sivusta epäilen, että kateelliset ihmiset panettelee, asiat ei osaa puhua paskaakaan.
IRL tapahtumiin vai palsta juttuihin?
No ei perustu "palstatodellisuuteen", vaan ihan elävään elämään.
millaisten asioiden suhteen takkia on käännetty / tilanne muuttunut?
et, silti sydämeni viet.
sydän on turvassa takin alla, vaikka rotsi olis miten :-)
Anteeksi.
Et selviä anteeksipyynnöllä, jos saan sut käsittelyyn :)
Olen joskus miettinyt, olemmekohan tuttuja edellisestä elämästä?
Olemme ihan varmasti ja seuraavassakin elämässä kohdataan. Olet ihmeellinen aseistariisuja, tuli mieletön hellyydenpuska.
Nähdään Pomppivan ponin majatalossa tämän kuun aikana? Tarjoan tuopin tai kaksi eteläneljänneksen parasta olutta. Olen tainnut saada flunssan, jotenkin kuumeinen olo, tai liikaa tuprutellut piippukessua.. En tällä viikolla välttämättä jaksa, mutta olen varma, että tapaamme pian taas.
Takinkääntäjä pomppivan ponin majatalossa :D Osuvaa! Hoida flunssa alta pois :) kietoudu lämpimään peittoon.
Sinulla on ymmärtääkseni kiireinen kevät ja Suuri Muutos on tapahtumassa vuoden kolmannen neljänneksen aikoihin. Mutta älä toivoasi heitä, pidä viimeinenkin jyvä, siitä voimme kasvattaa puutarhan.
nyt nauruttaa:)
onkin mun päällä! ;) tuutsäsit mun alle?
Puutarha ja sen hoito onkin yks mun suuri intohimo, vaikken sitä voikkaan tällä hetkellä toteuttaa. Mieluiten sen kasvattaisin kanssasi. Säilytän toivon jyvän, mutta tarvitsen siihen apuasi (irl). Jotain millä pitäisin uskoa yllä.
kyllä on muuten superärsyttävää, että jotkut täällä lähtee sekottelee toisten ketjuja omilla asioillaan. Naiset tekee sitä tosi paljon ja on kyllä typeryyden huippu!
Hae kukka jostain ja katso mitä se kertoo. Haluaako vaiko eikö, ajatteleeko vaiko eikö ym. Että semmoisten asioiden takia on berberi (=takki) lennelly oikein ja nurin päin.
takia..sitähän noi.
Ei sitä kukalta voi kysyä...
Voipas....
Tykkää, ei tykkää, tykkää, tykkää....
välillä on viisainta laskea lehet ja lopussa saa oikean vastauksen....
tykkää tietysti... ; )
Haaveilu jatkuu....
mutta kuka tykkää ja kenestä?
kukat on jäässä tähän vuodenaikaan
Että semmosta? En käännä takkiani: Haluan, haluan ja haluan. Olen koko ajan halunnut, vaikken saanutkaan. Ainoa esteeni on sanasi irl ja tietysti yleistilanne, ja sen takia joudun kiemurtelemaan ja kaartelemaan etten tuottaisi sinulle mielipahaa tai ahdistelisi.
ei se mennyt niin..ei täällä oikeat kohtaa, se on ihan selviö, ei sellaista mahdottomuutta voi tapahtua, eikä se oikeestaan järjellisestikään ole mahdollista. Jossain ihme toiveiden viidakossa täällä roikutaan vaan. :(
Kyllä muuten kohtaa:)
Juu, kuvittele ihan rauhassa niin :) Hyvää yötä, kauniit unet! aamulla kutsuu velvollisuudet.
Uskon kanssa samaan, todennäköisyys on häviävän pieni. Tunteitaan täällä voi kelata ja puhua kuin hänelle, sille oikealleen.
jos vielä voisin sanoa yhden asian, niin sanoisin... :)
Niii.
Takin alla on pitkään ollut rakastava, herkkä, hauras sydän... ehkä sen on parempi yksin, jotta se jaksaa :'(
Oliko tää Jumalalta Perkeleelle?
Se langennut arkkienkeli on totta tosiaan kaikkien aikojen takinkääntäjä...
joka itsensä jumalaksi ylentää, se perkeleeksi alennetaan.
:)
Suhde on aina "kahdenkauppa" todennäköisesti tiesit sen jo ennakkoon että on "takinkääntäjä" mutta toivo elää että muuttuu, niinkö?
Et voi muuttaa toista, muuttua voit itse tai ottaa asioihin toisen näkökulman. Painostus on tympeintä mitä tiedän ja salaa sitä inhoaa painostajaa.
MIeti!!
Kahdenkauppa on. En tiennyt etukäteen. En voi muuttaa ketään, tiedän sen, eikä siinä mielessä ole tarvetakaan, jokainen tekee omat valintansa. Vaikka kuinka ottaisin toisen näkökulman, niin en tule ymmärtämään. En ole painostanut, enkä sen takia ole inhon kohde, se on tullut hänenkin puoleltaan ilmi. Miettinyt olen ja paljon, voit uskoa.
En ole mitenkään aggressiivisesti lähestynyt, koska en oo sen luonteinen. Päinvastoin. Ei se poista sitä tunnetta, että voi perkele, kun ottaa päähän!