Yksi mätä omena pilaa koko paratiisin, sillä Koh Samuilla viedään jopa hotellin huonessa olevasta kassakaapista rahaa.
Ja kukapa muu sellaista tekee, jos ei hotellin henkilökuntaan kuuluva ja vaihtaa vielä käydessään koodin lokeroon.
Koh Samui
7
1261
Vastaukset
- Samui ko(h) ?
Minkä "paratiisin" ??
- hyvä tietää.
Ollaan menossa Samuille,mikä hotelli tuommoista tekee??
- pil attu
Samuin pääbiitsi ja chaweng on karseita kanarialääviä. Ehkä pikkurannoilla vielä menettelee.
- overcast
Vettä ainakin sataa kiitettävästi.
- +k+j+
choeng mon ranta aivan ihana ja rauhassa sai olla! 10min taxi matka chawengiin jos sinne mielii mut fishermans village huomattavasti miellyttävämpi paikka. Monessa paikassa käynyt thaimaassa ja samui on upea kun välttää chaweng beachin!!!
- Kirkkoherranvirasto
Ainut paikka missä neljän thaimaan reissun aikana on kusetettu rahan vaihdossa. Homma tapahtuu siten, että lyödään vain nippu seteleitä kouraan niitä nenän edessä laskematta. Itse kuitenkin tarkistimme ja rupesimme väittämään, että tässä on liian vähän niin olivat muka älyttömän pahoillaan. Niin varmaan. Tämä tapahtui Chewangilla.
- Samuilainen
Itse asunut useita vuosia Samuilla ja ikinä ei ole kusetettu missään taikka varastettu mitään. Toki typerällä ja varomattomalla käytöksellä joutuu varkauden kohteeksi missä tahansa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2742445Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001324- 1081211
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831211Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581165Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811106- 44972
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67907Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33777