en saa vistan wordissä pitkää replaviivaa (ajatusviivaa) rivin alkuun kuin hankalalla konnankoukulla. eli onko jokin näppäinyhdistelmä jolla sen voi tehdä? kiitos.
miten tehdään replaviiva?
skfölkjflak lsdfjdfk
5
184
Vastaukset
Sen voi saada kun säädät kyseiselle merkille pikanäppäimen. Tämän valinnan pitäisi näkyä ruudussa joka tulee sieltä erikoismerkit sisältävästä laatikosta.
- sdlkfkdfs lskdjfldsk
oo kiitos!
Omassa Wordissani (2003) on oletusasetuksena että kaksi viivaa muodostaa ajatusviivan. En usko että ne ovat muuttaneet sitä seuraaviinkaan versioihin.
- –––
Alt0150 toimii minun tejstiohjelmassani. Täällä ei näköjään sekään toimi. On kyllä pahasti alasajettu saitti!
- fastasticoss
Ctrl miinusmerkki toimii minull wordissa. Ei tosin onnistu läppärin näpääimistöllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096476Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884101L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453437TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72820Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6251421- 66838
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55823- 9809
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193798Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47779