...jäärä eräällä ry:llä ohjelman mukaan klo 20.00. Hoitojäärä siksi, että häntä on neuvottu selvittämään asiansa useita kertoja eikä hän ole korjannut eikä osoittanut merkkiäkään katumisesta ja uskovaisen elämästä.
Tänään puhuu hoitoväkivältaan syyllistynyt...
Hoitojäärä puhuu
7119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vinnurvako pitää esitelmänsä
Eikö siellä ole Kärppä-peli samaan aikaan, vai meneekö Pena suoraan c-katsomosta esitelmöimään?
Onko Pentti sortunut Kärppä-peli -syntiin.
Niin se vaan sielujenvihollinen tekkee työtänsä omiensa parissa ja viekottelee vielä vanhoilla päivilläkin riettaaseen menoon.
muistaakseni toimii pelissä tuomarina.
Hoitomies ei "epäuskoisten" edessä nöyrry! Hän on SRK:n lyylereiden haluamalla tavalla sopinut asiansa muiden hoitomiesveljiensä kanssa, eikä siihen "epäuskoisilla" ole mitään sanomista!
Kuten SRK:n superhoitomies Keijo "Kerubi" Marjanenkin. Hän ei "epäuskoisten" vaatimuksiin taivu!
Nimim. "NOISSA POJISSA ASUU SAATANA!"
Eihän väkivaltahoitajat ole uskovaisia - niin ainakin olen ymmärtänyt. Hiorveitä petoja, jotka ovat kuoleman sairaita kateudesta ja joilla ei ole minkäänlaisia käytöstapoja. ihan sama kumpi pää on äänessä.
He ovat ARVOSTETUIMPIA vl-uskovaisia. "Taistelujen ajan" veteraaneja. Melkein yhtä arvostettuja kuin talvi- ja jatkosodan veteraanit!
Kun SRK aloitti 70-luvun alkupuolella taistelun alamaisiaan vastaan, moni "Jumalan ritari" (hoitomies) ansioitui niissä taisteluissa niin paljon, että arvostus ei ikinä katoa.
SRK:n valtakunnassa arvostetaan vain kaikkein julmimpia sotilaita. Keijo "Kerubi" Marjanen on heistä ansioituneimpia, koska hän uskalsi heittää saatanalle 13- ja 14-vuotiaat pojat tuosta vaan.