Ylen maksu lompakkolleni on jo liikaa. Harkitsen jo tv:n siirtämistä kellarin komeroon. Ei YLE:llä ole muuta iltaisin kuin väkivaltaa. Maksetaanko pakosta väkivaltaa? Olen illat töissä ja kun tulen myöhässä kahdetoisen maissa kotiin, ei sieltä tule muuta kuin raakaa tappamista. Ei uutisia, ei mitään ajankohtaista. Ei myöskään viikonloppuisin. YLE:n ohjelmat ovat tarkoitettu erittäin yksinkertaiselle katsojakunnalle. Anni Sinnemäki oli sitä mieltä, että täytyisi maksaa palkan mukaan, muttei sieltä tule mitään fiksua äykkäimmille.
Ylen maksu 244,90/vuosi
kkkkkkkllöööä
172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
älä yksinkertaisesti maksa tv-lupaa. TV-lupatarkastajalle ei tarvitse avata ovea ja vaikka avaisikin, niin riittää kun sanoo ettei TV:tä ole ja that's it. Tietysti tarkastaja ei saa nähdä TV:tä oviaukosta.
"hauskoja" televisiohetkiä YLE:n parissa (itse katson TV:tä todella harvoin, mutta TV-luvan jätän maksamatta periaatteellisista syistä. Liian paljo epäkohtia YLE:ssä.....)