Kokkolassa Rantakadulla pahoinpideltiin -92 syntynyttä miestä nykein lauantaina kello 03.La 10:48 Keskipohjanmaa
Joukkotappelu Kokkolan keskustassaPoliisi taltutti Kokkolan keskustassa käydyn joukkotappelun lauantaina aamuyöstä. .Su 11:28 Keskipohjanmaa
Nainen kuittasi velkansa nyrkiniskulla Kokkolassa.Mies löi avopuolisoaan akkuporakoneella päähän Kokkolassa.(kp)Poliisikoira löysi aseena olleen retkikirveen.Viiden miehen raju tappelu Kokkolassa(savon sanomat)
Joukkotappelu Kokkolan keskustassaPoliisi taltutti Kokkolan keskustassa käydyn joukkotappelun lauantaina aamuyöstä. .Su 11:28 Keskipohjanmaa
Nainen kuittasi velkansa nyrkiniskulla Kokkolassa.Mies löi avopuolisoaan akkuporakoneella päähän Kokkolassa.(kp)Poliisikoira löysi aseena olleen retkikirveen.Viiden miehen raju tappelu Kokkolassa(savon sanomat)
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tässä on taas selvä osoitus ja näyttö siitä, milloin ei kannata liikkua kokkolan kaupungin keskustassa.
Siellä on sillon 100% mahdollisuus joutua pahoinpitelyn kohteeksi, ilman mitään syytä.
Alkoholilla on 100% syy näihin kaikkiin joukkotappeluihin, vai onko samanlaiset joukkotappeluita arkipäivinä yleisiä, kun ihmiset on selvin päin?
Alkoholi on yhteiskunnan syöpä ja päättäjät eivät yritäkään tehdä mitään alkoholin saatavuuden rajoittamiseen.
Turha haittoja on lain voimalla laittaa ehkäisemään alkoholin aiheuttamia haittoja, jos ei poisteta syöpää eli alkoholia.
Alkoholi on täysin turha ja tarpeeton ihmiselle, ilmankin pärjää vallan hyvin.
http://www.youtube.com/watch?v=hXSzIpw48Yk&feature=related
Kokkolan keskustassa on paljon anniskeluravintoloita ja etenkin viikonloppuisin alueella sattuu aamuöiseen aikaan paljon pahoinpitelyjä. Osa ravintoloista on välttänyt poliisin hälyttämistä anniskeluluvan menettämisen pelossa .Asia on kyllä selvä että ravintolan oven edessä tapahtuvat tappelut kuuluvat järjestyksenvalvojille ,näihin olisi puututtava ehdottomasti.
Eiköhän vähenisi ravintolan edustan tappelut, jos ravintolat asentaisivat sellaiset kyynelkaasu järjestelmän siihen ravintolan edustalle.
Kun tappelu alkaa, niin putkista tulisi reilusti kyynelkaasua, jolloin tappelu taatusto loppuisi hyvin nopeasti.
Turha esittää mitään vastaperusteluja, että siinähän sivulliset joutuis myös kärsimään kyynelkaasusta.
Ei kai kukaan järkevä ihminen yöllä tuohon aikaan ole kaupungilla klo 24.00 jälkeen, vaan kotona nukkumassa.
Ei tuollainen turhanpäiväinen kaupungilla yöllä hilluminen kuulu normaalin ihmisen käyttäytymiseen.
Kyllä se poliisin kuuluu mennä paikalle, jos jossain tapellaan häiritsevästi.
Eihän niihin iskuihin anniskelupaikkaa tarvita.Olihan keskusta asunnossa mies pahoinpidellyt naista silitysraudalla.Uusio käyttöä raudalle sillä tuskin tähän touhuun tarkoitettu.
Huonoa mainiosta kaupungille,kun iltapäivälehdistö viielä hehkuttaa tapahtumilla.
Kokkolan keskusta ,päivisin hiljaista,,öisin tapellaan.
80% callen ja komian asiakkaista on miehii jotka p...n puuttesta johtuen hakkaavat toisiaan sitten kadulla.
Miten niin porkkanan puutteessa ?
No onhan se selvä asia, ettei kunnon nainen mene noihin räkälöihin, joissa lökäpöksykoltiaiset siemailevat kilpaa kaljaa ja vähän väkeviäkin. Ja tuon tuosta käydään röökillä ja haistaan paskalle, tupakalle, oksennukselle, viinalle, hielle, kissankuselle ja ties mille. Eikä osata edes tanssia saati keskustella järkevästi.
Pitäisi varmaankin "vanhan" ryhtyä kuljeksimaan öisin kaduilla ja pistää kakaret järjestykseen ja ojennukseen. Eli antaa "isän" kädestä.
Kadunturva joukot.City Kokkola ideoimaan.
Sunkin tosirealisti piti nyt sitten haukkua ja mollata onnettomia kookkolalaisia kolleja , jos oot kunnon nainen mee antaa piparia niin ne ei riitelis kadulla .
Sinulle "hieno mies" 8.3.2011 klo 20.53.
En hauku, enkä mollaa "onnettomia kolleja"...
Mutta, jos tarvitaan tosimiestä, niin tässä hän on.
Pitäisi varmaan "vanhan" lähteä kaduille laittamaan kakarat kuriin.
Tein sen ammatissani Kokkolassa noin 20 vuotta, mutta eläkkeelle jäätyäni
alkoi Kokkolassa jälleen nuorten "sota".
Muistanette 1970-1984 syntyneet miehet persoonani.
Vuodet 1988-2003 olivat varsin rauhallisia Kokkolassa, mutta sen jälkeen
alkoi jälleen kaaos. Mistä johtuu...???
Soitellaan ja keskustellaan.
Nuorimies osoitta tunteitaan naisia kohtaa.Mustasukkaisuudesta mies heitti oluttuopilla naista kasvoihin, jolloin nainen sai särkyneestä tuopista sirun silmäänsä. Sama mies alkoi myös potkia toista naista vartaloon asunnossa.
Lauantain vastaisena yönä puoli kolmen aikoihin Kokkolan Rantakadulla sattui joukkotappelu. Mukana oli useita nuoria miehiä, joista osa oli ulkomaalaistaustaisia.