taksi kuskit autokouluun

porissa huomannut et yksikään taksikuski ei osaa ajaa autoa ne kiilaa eteen ja vetää punasia päin ja painaa kolmion takaa eteen minkä ehtii. tien sivusta ilman vilkkua kurvaa eteen ja se ottaa pannuun sitten ne ohittelee ja vetää ylinopeudella pitkin katuja ympäri keskustaa enkä ole koskaan nähnyt et poliisi olis yhtään taksia pysäyttänyt taikka sitten sakottanut... taidan itsekkin hommata sellaisen taksikyltin katolle kun kukaan ei siihen puutu!!!
13178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

jep jep

Äänestä
  • seuraappa poliisi.

    Äänestä

tänään poliisit itse asiassa ajoi kespan valoissa punasiipäi.. :)

Äänestä
  • totta tuokin...

    Äänestä

  • Jooninku et kylne skouretki o päässy skoudeiks vissii ilman autoskoleeeeee. Eikä taaxikuuskeil oo kans vittu mitää ajokorttiiiiii. Ei mullakaa silti vittu mitää korttii oleeeee. Mut mun Aixami kulkee kato vittu melkei sataa enkä mä väist vittu ketääääää. Eres taxeiiiiiii. Vittu.

    Äänestä

  • kespaa eli kesoilia ei ole muuten ollut olemassa enää vuosiin, teinix.

    Äänestä

taxi kuskit ja poliisit ja liikenneympyrä käyttäytyminen :)

Äänestä

Joo et kyl niis liikenneympyröis pitäs ninku ajjaa vastapäivää ett jos kaikki ajas sillai ni ei tulis niit nokkiksii. Ja vittu jalakulku kielletää niitten lähelläki, vittu. Just joku ämmä raapi vittu rolliksel mu Aixami kylkee ko ei vittu väistäny. Mää vittu potkei sen rollikse ojaa vittu.

Äänestä

Ketjun aloittaja takaisin koulunpenkille! Säälittävää äidinkieltä =DD

Äänestä

Ammattikuski näyttää mallia! Aja itsekin noin!

Äänestä

jalakulkijoita, eikä suojatietä kunnioiteta yhtään

eivät ole kovin välkkyä porukkaa

Äänestä

Aloittaja voi mennä uudestaan äikän kurssin. Ja sit vissiin on elämänkoulukin hieman kesken, kun ei tajuu et tänne kirjottelu ko. asiasta ei auta mitään. Painat meneen sillon kun on sun vuoro, vai annatko ihan kaikille tietä kun ne aikoo ylittää sun oikeutes liikenteessä????

Äänestä

ei muuta ku pual miljoonaan ajettu kiesi alle ja juoppoja kyytii,
sit voi ajaa ku pullopersesika ja pyytää kakskybää parikilsa kyytist

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaupunki kuski kirjoitti:

porissa huomannut et yksikään taksikuski ei osaa ajaa autoa ne kiilaa eteen ja vetää punasia päin ja painaa kolmion takaa eteen minkä ehtii. tien sivusta ilman vilkkua kurvaa eteen ja se ottaa pannuun sitten ne ohittelee ja vetää ylinopeudella pitkin katuja ympäri keskustaa enkä ole koskaan nähnyt et poliisi olis yhtään taksia pysäyttänyt taikka sitten sakottanut... taidan itsekkin hommata sellaisen taksikyltin katolle kun kukaan ei siihen puutu!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu