Apuva!

dodoerodorf

Joku puhui, että sivusto nimeltä Redtube (ilmainen aikuisviihdesivusto) jäljittää tietokoneen ip-osoitteen avulla ja jollain tavalla laskuttaa käyttäjää. Onko kokemuksia tai tietoa kenelläkään tästä kyseisestä sivustosta?

Ja miten ip-osoite jäljitetään? Jäljittääkö se oikean osoitteen? Ja miten sen kautta voidaan lähettää lasku? Olen ymmärtänyt, että ip-osoite vaihtuu vähänväliä, että eikö se vaikuta asiaan? Ja jos ei sivustolle ole antanut mitään tietoja, niin voiko se löytää käyttäjän ja lähettää laskun?

Olen tutkinut asiaa ja Redtube on yksi maailman suosituimmista sivustoista, niin en ymmärrä miksi se tekisi näin. Sen säännöissä ei puhuta mitään maksullisuudesta, ja olen kuullut tästä lasku asiasta vain yhdeltä kaverilta. Kenellekkään ei ole käynyt tällaista, en ainakaan ole mistään keskustelupalstoilta/yms. lukenut että olisi. Joku väitti että se on vain urbaanilegenda, mutta kertokaa toki lisää!

3

973

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • höpö

      ei tee niin

    • Tohtori Sykerö

      Miten nuo laskut ovat ilmenneet?

    • he he

      Jos sinulla web-kamera niin ko. saitti voi tienata tekemällä ilta-askareistasi kansainvälisen menestys filmin. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      205
      5277
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      4984
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      11
      4568
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2017
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1761
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      69
      1592
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      12
      1396
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1265
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1245
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1085
    Aihe