Mitä mieltä Tarkkasen vihki(timantti)sormuksista mallisto Tunteiden vuori esim. hinta-laatusuhde/käyttökokemuksia/mitä tahansa mieleen juolahtaakaan :)?
Tarkkanen
1
2135
Vastaukset
- I love it!
Minulla on se usein miten kuvissa oleva kokonaisuus valkokultaisena. Ostettu itse Tarkkaselta, jossa palvelu oli ensiluokkaista. Valittuani mallin ja koon sai reilun viikon päästä kotiin sormusaihiot ilman kiviä. Sovittelin niitä pari päivää jotta vrmti tulisi oikea koko.
Palautin paketin Tarkkaselle ja parin viikon kuluttua saatoimme mennä ne sieltä hakemaan :) Miehelle tuli uniikki ja sormukset olivat puurasioissa, mukaan tuli aitoustoistuksen vakuutuksia varten ja kuohuviiniä, jossa oli meille kaiverrettu laatta.
Mika Tarkkanen on äärimmäisen miellyttävä ja asiansa osaava ihminen. Sormus on jotain niin kaunista, ettei sille sanoja löydy! Käytössä se on yllättävän huomaamaton, vaikka onkin aika kookas. En raavi sillä ketään eikä siihen tartu mitään. Ja laatu, se näkyy kauas!
Sormus maksoi hiukan päälle 10 000e ja on mielestäni joka sentin väärti. Tähän kuuluu vuosittainen huolto Tarkkasella ja jos kiviä irtoaa, he laittavat uudet takuuseen, joka on elinikäinen kun huolloista on huolehdittu.
Mielestäni tämä on sellainen sormus, joka jää elämään ja jonka arvo ihan oikeasti nousee vuosien myötä, ei vain tunnearvo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1323043Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/722092Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1361793Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee221672- 1191646
- 1381335
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su941109Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!47995Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917