Kämppis/Helsinki

jemppammmm

Hellou!

Olen muuttamassa Helsinkiin ja hakusessa olisi samanhenkinen kämppis. Olen huumorilla höystetty, rennon rempseä 22v neitokainen. Heti alkuun voisin sanoa olevani suht menevä, joten absolutisti kämppistä en tarvitse. (En nyt tietenkään käy joka päivä bilettämässä, joten ei siitä pelkoa ) ;)
Olet sitten tyttö/nainen/mies/poika/suomalainen tai kenties muun maan kansalainen, ei niin väliä, sillä tulen kaikkien kanssa toimeen erittäinkin hyvin.
Muuttoni tapahtuisi about toukokuun aikana, joten mikäli sinulla on tarjota huone, niin anna kuulua toki =) Tai mikäli olet itse etsimässä myös asuntoa, vuokrataan sellainen yhdessä! Teen myös ajoittain keikkahommia ympäri suomen, joten suon sinulle joskus omaakin aikaa ;)
Olen myös siisti ihminen, joten toivoisin, että sinäkin olisit!
Olen "neitimäinen", joten toivon myös ettei sinua haittaa, jos joskus huulikiilto on jäänyt vahingossa vessan pöydälle ;) Ja jos olet mies, toivon, että sukkasi lojuvat oman huoneesi lattialla ;) ( En silti halua, että naispuoleisenkaan sukat lojuisivat olohuoneessa hehe!) Ennen kaikkea hakusessa on huumorintajuinen ihminen!!

Mikäli olet samassa jamassa ja henkilökemiat kyseisen stoorin perusteella voisi täsmätä, pistäppä mulle viestiä, niin päästään sopimaan tulevaisuudesta! Oma vuokrabudjettini max 500€/kk

[email protected]
ps. Mukanani muuttaa pieni koira, johon ei voi muuta kuin rakastua.

3

629

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahjojoy

      Moikka vain!

      Meillä olisi paikka uudelle hauskalle kämppikselle Jakomäessä 1.5. alkaen. Ollaan 22v nainen ja 27v mies (ei pariskunta vaan kämppiksiä) ja tässä neliössä olisi takuulla tilaa koirallekin! Vuokra alle 300, sisältää veden. Langattomaan nettiin pääsee osallistumaan 9 eurolla/kk. Kämppiksinä ollaan sosiaalisia ja rentoja. Itse olen menevä ja aktiivinen sekä työssäkäyvä. Matti opiskelee. Kämppä on tosi nätti, ja sitä voi sisustaa aina vaan nätimmäksi.

      Laitahan viestiä!

      Katja ja Matti

    • Moi Matti ja Katja!! Kertokaa ihmeessä jos ei tämä nuori 22 likka kiinnostu teidän kämpästä niin itse olisin kyllä innolla muuttamassa noinkin mukavan oloiseen asuntoon =)
      Laita viestiä tarkemmin niin keskustellaan vaikka lisää.
      [email protected]

    • JussiOnnytvarattuNim

      Onko teidän hurmaava asuntoilmoitus vielä voimassa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      103
      2179
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      61
      1311
    3. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      230
      1149
    4. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      97
      1115
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      10
      1066
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      67
      1015
    7. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      939
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      91
      932
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      908
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      43
      878
    Aihe