En ymmärrä miks SUURIN OSA ottaa kaikki kilpailut niin tosissaan.. Olen itse käynyt mökki kisoissa (näyttely) ja ihmiset ottivat koko jutun niin vakavissaan, että huumorikin oli kyllä vähässä. Kisat olivat täysin leikkimieliset ja koirien täytyy olla kyllä niin vakavana ja kulkea millin päässä omistajastaan..Tiedän toki, että toiset haluavat pitää koiran koko ajan vierellään, mutta onko siinä mitään järkeä, että koiran täytyy istua koko ajan kuuliaisesti omistajansa vierellä ? HEI HALOOO !
Ja jos itse mokasit ja naurahat saat kyllä puhua aivan itseksesi..
Mitä mieltä te olette moisesta ? Onko kokemuksia ?
mielipidettä...
tynpääntynyt kisoihi
1
121
Vastaukset
- koskaan kuullutkaan
mikä on mökkikisa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2157684- 583033
- 1952429
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101883Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1821795Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke241532- 751301
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä281202Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381183Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501039