Suurkeuruulehti sensuroi uutisantinsa. Vain keskutapuolueen mieleiset asiat tulevat lehdessä esille. Ns nettikeskustelupalsta on myös suljettu ei kepulaisten käytösta. Tämä on jo sellaista mafiameininkiä, että seurauksena tulee olemaan massiivinen oikeusjuttu suurkeuruulehden päätoimittajaa vastaan.
Suurkeuruun mafia.
vasuri.
12394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Senpä vuoksi me Ps:t suosimmekin nettiä; )Kohtuullisen hyvä vehje saadakseen äänensä kuuluviin?
Onko Ps:t sama kuin paskakasat?
Ei.Paskakasa on lämmin hellä pehmoinen niinkuin sinäkin.
Lehdistösensuuri elää ja voi hyvin 2010-luvulla! Esim. Helsingin Sanomat ja Iltasanomat jättävät uutisoimatta tai sensuroivat mamurikollisuuteen liittyvät uutiset. Tekijän ulkomaalaistausta halutaan salata vaikkapa siitä syystä, jotta Perussuomalaiset eivät saisi lisää kannattajia. Ja olisihan se Kepun & Co. hallisohjelman vastaistakin:
"Suomi kuuluu jokaiselle asuinpaikasta, elämäntilanteesta, äidinkielestä tai etnisestä taustasta riippumatta." (Hallitusohjelma 15.4.2007)
Hu huh onpa lau KSML 12.3 sivulla 11 oikke punaisten sivu kuvineen kaikkineen. taitaa ns.keuruun eläkkeensaajat olla punikkeja koko sörtin sakki. eduskuntaan ei pidä valita yhtään vasemmistolaista piipittäjää saati muihinkaan yhteiskunnan työpaikkoihin. ovat n.100% ilman pillaajia......................................?
Harmi jos keskisuomalainen onkin vasureitten kannattaja lehti.
Ei taida oikein tämä juttu saada tuota alle....
Mitä mieltä ollaan esim. Vaasanvaltatiehankkeesta?
Taitaa käydä niin, että väätäiskyläntiekin Pekkaroidaan rullalle ja soratieksi. Hengenvaarallinen mutkamatkatie se on jo nytkin, turverekat oavat alvariinsa siellä nurin. Ehkäpä se turvallisuus ja turpenn ja kantojen kuljetus siitä paranee, kun otetaan piki pois pinnsta. Tällainenhan tämä nykyisen hallituksen tienparannusohjelma on.
Sinä kohta kuset alles.
Pitäskö vähän käydä kalaa vilautamassa niin naiset olis murisematta.
surkeudensanomat omistaa Alma ! Alman omistaa suomen oikeistolaisimmat piirit. Kepulistit eivät omista sanomista surkeimpaa, vaan toiseksi surkeimman, keskisyöpäläisen.
Mikä ihmeen mafia?Eikös Euro-sepi lupaillut lopettaa tuollaiset mafiat,laittamalla kapuloita rattaisiin?Ei se tosin kyllä sanonut minkä mafian se aikoo lopettaa.