Olen hukannut the sims 3 vihkosen jossa se sarjakoodi on. Oon kuitenkin rekistöröinyt sen pelin the sims3 virallisille sivuille omaan profiilini. Olisiko sieltä jostain mahdollista löytää se sarjakoodi?
the sims 3 sarjakoodi
erer
8444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ceofjkp eiks kukaa tiedä? oon yrittänyt etsiä sitä sieltä omasta tilistä, mutta ei vaan löydy. pitää sitten kai vaan soittaa tekniseen tukeen maanantaina.
Yritin etsiä omalta The sims 3-sivuston käyttäjätilitä vastausta kysymykseesi, mutta en onnistunut löytämään sitä sarjakoodia. En siis usko että sitä voi nähdä omalta sivultaan.
Tarvitsisin The Sims 3 Luksuslukaali kamasetin sarjakoodin. Hukkasin sen vihon 8(
Miten saa*anan vaikeaa on pitää se pirun vihko siellä kansien välissä?! Kaikki hukkailee vihkoja, joissa on se koodi, joten pistää ihmetyttämään, kuinka tumpeloita ihmiset ovat. Itselläni on aina levyt, vihot ja muut kotelossa ja kotelot nätisti hyllyssä. Onko niin tajuttoman vaikeaa olla siisti ja pistää ohjekirja käytön jälkeen koteloonsa, josta se löytyy tarvittaessa.
Vai ajattelevatko ihmiset, että kun kerran asentaa simssin koneelle, niin ohjekirjaa eikä muutakaan enää tarvita? Ihan kuin tietokoneet ja kovalevyt sun muut olisivat ikuisia. Jokainen joutuu jossain vaiheessa asentamaan simssejä uudestaan, joten ei olisi pahitteeksi opetella siisteyttä ja järjestelmällisyyttä niiden ohjekirjojen kanssa -.-
Rauhotu jo hyvä ihminen! Ei kukaan noita vihkoja tahalteen hukkaa. Ihmisiä me kaikki kuitenkin vain ollaan ja erehdyksiä sattuu. Itsekin olen aina laittanut vihkot takaisin kansien väliin heti asennuksen jälkeen. Mutta nyt kävi kämmi minullekin, ja olen tunkenut vihkon vahingossa väärään paikkaan. Itse olet kai niin täydellinen ihminen, ettet ikinä hukkaa mitään.
Mutta, jos nyt olette yhtä sotkuisia kuin simit joskus, niin tehkääpä näin:
Kun saatte uuden sims pelin tai lisäosan, niin kirjoittakaa se asennuskoodi kalenteriinne muistiin.
Toinen vaihtoehto on hankkia vihko, jonne sarjanumeroiden lisäksi voit kirjoittaa muistiin koodeja, pelivinkkejä tai simien omia tavoitteita yms.
Ja hommaatte kerralla niin järkyttävän ison ja paksun vihon, ettei se pääse millään ilveellä teiltä hukkumaan.
Toki jos vihko on kierrereunainen, niin sitokaa siihen paksu köysi ja köyden toinen pää tietokonepöytäänne kiinni. Ei pääse hukkumaan >:)
Jos hukkaa sarjanumeronsa, niin kaikkein helpoin tapa on ladata MTS2 sivulta "Sims 3 Patch Downloader" -ohjelma. Se ei tarvitse kuin ladata, purkaa, avata ja klikata kohtaa "Show serial numbers", jolloin jokaisen omistasi peliosan sarjanumero tulee näkyviin. Ja tuohon ei mene kuin noin viisi minuuttia.
http://www.modthesims.info/download.php?t=409829
Jos tuota ei kahtaa tehdä, niin sitten epäilen että peli on piraattiversio.
Tarkoitin siis muuten sitä, että jos peli on jo asennettu ja se täytyy syystä tai toisesta poistaa ja asentaa uudelleen tai jos sarjanumeroa tarvitaan esim. Sims 3 Storeen rekisteröitymiseen, jne.