Älkää ostako Samsung bluray soitinta

petettyjapettynyt

Minulla on Samsung bluray soitin, hintaluokka oli tuollainen 100 euroa kun sen vuosi sitten ostin. Säästelen nyt sanojani, mutta laite on täysi surkimus.

Yhden kerran käynyt takuuhuollossa kun jumiuttaa DVD levyn. Eli laite ei suostu toistamaan enää levyä eikä mikään muu auta kun virtojen ottaminen pois. Yhden kerran nyt vaihdettu lukupää ja toimi noin 3 kuukautta. Nyt eilen meni taas jumiin ja mitkään DVD levyt ei enää lähde käyntiin.

Samsung ei näemmä halunnut/kehdannut edes laittaa etupaneeliin laitteen tyyppimerkintää. Olisin sen muuten tässä kertonut. Tässä on hipaisukytkimet ja ubs-liitin.

Nyt laite lähtee roskakoriin, enään en vie sitä takuuhuoltoon. Ei tästä saada toimivaa peliä jos jokin on suunnittelupöydällä mennyt pieleen ja pahasti.
Kävin ostamassa Sonyn ja sen merkin kanssa ei ole vielä tarvinut pelihousuja repiä.

3

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • petettyjapettynyt

      Lisäys: malli on bd-p1580. Tämä lähtee tästä kohtapuolin roskikseen, enään en samsungia jaksa katsella ja kun en ole kalamies niin en tarvitse ylimääräisiä verkonpainona :)

    • ''''''''''**********

      Laita Huutonettiin myyntiin ja kerro mitä vikoja, voihan sen joku ostaa, niin saat edes vähän vahingonkorvausta.

    • Ray Blue

      Ei suunnittelupöydällä mikään ole vikaan mennyt. On aivan normaalia, että sadalla eurolla ei voi saada hyvin toimivaa blu-ray -soitinta. Itselleni ei juolahtaisi mieleen sellaista edes ostaa.

      Omani on Sony BDP S-350. Hyvin on toiminut ilman pienintäkään häiriötä jo kauan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      34
      2755
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2591
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2564
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      96
      2094
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      40
      1961
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      313
      1742
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1526
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1388
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1158
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1123
    Aihe