Aurinkomatkojen yhdistelmä

Sun-58

Kiinnostais kuulla mitä olette tykänneet Aurinkomatkojen yhdistelmästä Siam Reap-Phnom Penh- Hua Hin. Onko kaikki toiminut hyvin, esim. siirtymiset paikasta toiseen? Onko Bangkokissa hyvin aikaa koneenvaihtoon? Onko Kambodzhan hotellit olleet siistejä? Trip Advisorin sivulla oli joku löytänyt Cambodianan huoneesta hiirenpapanoita. Miten ruokapuoli, onko tullut vatsatautia? Angkorin temppelialue kiehtoo kovasti ja muutenkin on mukava tutustua uusiin paikkoihin. Hua Hin, Bangkok ja Phuket ovat tuttuja ennestään joten kovin pahaa kulttuurishokkia ei varmaan tule. Kertokaa miten matka on sujunut. Marras- joulukuun vaihteessa oltais menossa. Onkohan sadekausi jo ohi?

1

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuol sleng

      Kambodza on niin hieno maa että kannattaa viettää lomansa siellä ja jättää yhdistelyt sikseen. JOS Thaimaahan kuitenkin halajaa niin kannattaa olla siellä ensin.. Kambodzassa kun tottuu ihaniin, vielä aidosti hymyileviin ihmisiin niin Thaimaa tuntuu sen jälkeen kovin haalealta. Itse jatkoin koh Sametille jossa hymyt kyllä hyytyivät, Jo lautoilla turisteja ohjailtiin kuin karjaa (oli kyllä vilkas joulusesonki että liekö thaikuilla sen takia pinna normaalia kireämmällä)

      Kulttuurishokki jos sellaisesta nyt voi edes puhua, on korkeintaan positiivinen Kambodzaan mennessä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1210
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1137
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      855
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      688
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      646
    Aihe