Aurinkomatkojen yhdistelmä

Sun-58

Kiinnostais kuulla mitä olette tykänneet Aurinkomatkojen yhdistelmästä Siam Reap-Phnom Penh- Hua Hin. Onko kaikki toiminut hyvin, esim. siirtymiset paikasta toiseen? Onko Bangkokissa hyvin aikaa koneenvaihtoon? Onko Kambodzhan hotellit olleet siistejä? Trip Advisorin sivulla oli joku löytänyt Cambodianan huoneesta hiirenpapanoita. Miten ruokapuoli, onko tullut vatsatautia? Angkorin temppelialue kiehtoo kovasti ja muutenkin on mukava tutustua uusiin paikkoihin. Hua Hin, Bangkok ja Phuket ovat tuttuja ennestään joten kovin pahaa kulttuurishokkia ei varmaan tule. Kertokaa miten matka on sujunut. Marras- joulukuun vaihteessa oltais menossa. Onkohan sadekausi jo ohi?

1

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuol sleng

      Kambodza on niin hieno maa että kannattaa viettää lomansa siellä ja jättää yhdistelyt sikseen. JOS Thaimaahan kuitenkin halajaa niin kannattaa olla siellä ensin.. Kambodzassa kun tottuu ihaniin, vielä aidosti hymyileviin ihmisiin niin Thaimaa tuntuu sen jälkeen kovin haalealta. Itse jatkoin koh Sametille jossa hymyt kyllä hyytyivät, Jo lautoilla turisteja ohjailtiin kuin karjaa (oli kyllä vilkas joulusesonki että liekö thaikuilla sen takia pinna normaalia kireämmällä)

      Kulttuurishokki jos sellaisesta nyt voi edes puhua, on korkeintaan positiivinen Kambodzaan mennessä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2407
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1372
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      37
      1295
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      924
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      808
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      751
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      606
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    Aihe