Saa mällätä muut säästää, kyllä se pelastusjohtaja keinot ja selitykset keksii ja organisaatio muutetaan tarpeen mukaan, palkattiin taas uudet selittelijät ja maksetaan kkunnon palkat kyllä maakunta maksaa
PELASTUSLAITOS
KELE::::::...::..:
2223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuppukylän palolaitos, luulee että on isokin.
Vai säästää kaikki muut... satunpa tietämään että alueella on julkisia laitoksia joissa ei todellakaan säästellä. Vaikka kuinka ovat tehneet töitä tuhlatakseen ei kaikkia ole saatu silti aina menemään.
Toivotaan ettei kirjoituksen aloittaja joudu koskaan olemaan autettavana... silloin voi tulla mieleen että toivottavasti auttajilla on suht'koht nykyaikainen ja toimiva kalusto sekä ammattitaitoiset auttajat.... vai olisiko parempi että esim. maastopalot roihuaisivat viikkotolkulla ympäriinsä kuten naapurissa venäjällä on tapana?