Syyskuussa olis tarkoitus mennä viikon lomamatkalle. Voiko joku suositella hyvää (ja tietenkin halpaa) hotellia Dubrovnikista, läheltä rantaa???
Dubrovnikin hotellit
4
831
Vastaukset
- 28
Siellä ei ole hyvää ja halpaa, ei ole edes kallista ja hyvää.
- Viime keväänä
Hotel Kompas on aivan ihanalla paikalla kävelytien päässä, ranta vieressä.
Vielä kun satsaa merinäköalaan ja partsiin, kaikki kohdallaan. - HannuPee
Itse olimme viime kesänä 12 yötä Zatonin lahdella 8 km Dubrovnikista yksityisessä huoneistotalossa. Lupasivat 3m merestä, ja se todellakin oli; aivan mahtava rauhallisella seudulla. Isäntäperhe Luko ja Tereza lapsineen tekee ihan mitä haluat sinun viihtymisesi eteen, hakee kentältä mm. Halpa kyllä mielestäni 50€/vrk, omalla terassilla merelle 80€, ja näihin mahtuu 3 sänkyä vähintään.
Bussilla pääsee ihan nurkilta kaupunkiin, ja marketista saa tuoretta ostettavaa. Lahdella 3km:n sisällä 10 eritasoista ravintolaa mukavan kävelybulevardin (siis vaatimaton, mutta kiva kävellä betonista väylää ja rantakylän raittia) .
House Tereza, Zaton Mali (toinen samanniminen löytyy vanhasta kaupungista).
Kerro terveisiä, jos menet. - mr moonglow
Dubrovnik Palace oli hieno paikka. Lähellä rantaa, hyvät yhteydet vanhaan kaupunkiin, ravintoloita lähellä. Taitaa olla 4 tähden paikka. Ei ihan halpa. Jos hotelliin menee, pitä ottaa merinäköala. Toisen puolen näköala on huono.
Suosittelen Tripadvisor nettisivujen hotelliarviointien läpikäyntiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1106887KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3846533Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653297Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521262832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082430- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351587Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257