Dubrovnikin hotellit

reissuhun

Syyskuussa olis tarkoitus mennä viikon lomamatkalle. Voiko joku suositella hyvää (ja tietenkin halpaa) hotellia Dubrovnikista, läheltä rantaa???

4

831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 28

      Siellä ei ole hyvää ja halpaa, ei ole edes kallista ja hyvää.

    • Viime keväänä

      Hotel Kompas on aivan ihanalla paikalla kävelytien päässä, ranta vieressä.
      Vielä kun satsaa merinäköalaan ja partsiin, kaikki kohdallaan.

    • HannuPee

      Itse olimme viime kesänä 12 yötä Zatonin lahdella 8 km Dubrovnikista yksityisessä huoneistotalossa. Lupasivat 3m merestä, ja se todellakin oli; aivan mahtava rauhallisella seudulla. Isäntäperhe Luko ja Tereza lapsineen tekee ihan mitä haluat sinun viihtymisesi eteen, hakee kentältä mm. Halpa kyllä mielestäni 50€/vrk, omalla terassilla merelle 80€, ja näihin mahtuu 3 sänkyä vähintään.
      Bussilla pääsee ihan nurkilta kaupunkiin, ja marketista saa tuoretta ostettavaa. Lahdella 3km:n sisällä 10 eritasoista ravintolaa mukavan kävelybulevardin (siis vaatimaton, mutta kiva kävellä betonista väylää ja rantakylän raittia) .

      House Tereza, Zaton Mali (toinen samanniminen löytyy vanhasta kaupungista).
      Kerro terveisiä, jos menet.

    • mr moonglow

      Dubrovnik Palace oli hieno paikka. Lähellä rantaa, hyvät yhteydet vanhaan kaupunkiin, ravintoloita lähellä. Taitaa olla 4 tähden paikka. Ei ihan halpa. Jos hotelliin menee, pitä ottaa merinäköala. Toisen puolen näköala on huono.

      Suosittelen Tripadvisor nettisivujen hotelliarviointien läpikäyntiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      110
      6887
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      384
      6533
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      65
      3297
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      126
      2832
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2430
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1834
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1697
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      35
      1587
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1367
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1257
    Aihe