Psykologille.

Niin ,sain ajan psykologille kouluterveydenhoitajan suorittaman terveystarkastuksen yhteydessä. Olo on ollut kurja jo kuukausia. En nyt rupea sen tarkemmin kertomaan syytä. Haluaisin vain tiedustella teiltä terapiassa käyneiltä että mitä siellä ensimmäisellä käynnillä yleensä tehdään.
1123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ensimmäisellä kerralla kerrot vähän itsestäsi ja syyn terapiaan tulemiselle. Mitään pelottavaa tuskin tapahtuu, eikä ensimmäisen kerran jälkeen vielä olo paljoa helpota. Kannattaa siis jatkossakin käydä psykologilla, jos vaan mahdollista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön890 kirjoitti:

Niin ,sain ajan psykologille kouluterveydenhoitajan suorittaman terveystarkastuksen yhteydessä. Olo on ollut kurja jo kuukausia. En nyt rupea sen tarkemmin kertomaan syytä. Haluaisin vain tiedustella teiltä terapiassa käyneiltä että mitä siellä ensimmäisellä käynnillä yleensä tehdään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu