enkä ymmärrä periaatteessa mitään koko koneesta, liikkeessä laittoivat kaikki jutut valmiiksi. Nyt kysyn tämmöistä , sivun alalaitaan, mihin tulee se VALMIS-sana, niintulee keltainen kolmio, jossa on huutomerkki. Onko se jokin varoitus viruksista tai sellaisista. Välillä se tulee ja sitten taas toisella sivulla sitä ei ole. M itä se tarkoittaa, ihan oikeasti. eikä mitää hattuilua nyt toivoo tumpelo.
olen uusi tumpelo
uusi tumpelo
768
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Unohdin mainita ,että siinä lukee 'sivulla virhe', tarkoittaako se että siinä sivussa on jokin minun koneelleni tarttuva, vai onko se muualla ,joka ei haittaa eikä tarvi välittää siitä.
minulla se kans tulee, mulla on heikko w-lan yhteys arvelen että se johtuu siitä.
eli sivu ei ole auennut ihan oikein. Jos se on virus niin mulla on ollut virus sitten 6 vuotta
minulla on mokkula, ja kysyin silloin konetta ostaessa että onko siinä se wlanjuttu, mitä naapuri voi käyttää. Myyjä sanoi, että ei ole.Ihmetyttää vaan kun se on poissa päiviä ja sitten on taas 'virheitä sivulla', toivottavasti ei ole mitään ns. matoja.
Keltainen kolmio viittaa virheeseen itse nettisivulla tai esim. rajattuun nettiyhteyteen, joka syystä tai toisesta ei toimi kunnolla! Se on virheilmoitus lyhyesti sanottuna!
mutta onko se vika koneessa vai siinä vastaan otetussa sivussa kone toimii nopeasti ja hyvin, voiko siitä sivusta tulla vikaa koneeseen, kysyy sama tumpelo
Ongelma on siinä nettisivussa, mihin olet aikonut mennä. Ei käyttämässäsi koneessa.
KIITOS,tämän halusin tietää. Helpotti ,ettei ollut joku pöpö tullut heti , jos olisin tupeksinut jotain.