Palkansaajan asialla olevat uuden työväenpuolueen edustajat haluavat ilmeisesti nostaa eläkeikää. eivät ota kantaa eläkeiän nostoon.Sammutetut lyhdyt ja sumutus jatkuu kun eivät omaa mielipidettään avoimesti julkaise. Mikä se sellainen poliitikko on jolla ei ole päätettävästä asiasta selkeää mielidettä, kyllä kansakin tietää.
Vaalikone 2011
Yleinen vanhuuseläkeikä on nostettava 65 vuoteen
Wonterghem En ota kantaa
Eerola En ota kantaa
Vaalikone 2011
Yleinen vanhuuseläkeikä on nostettava 65 vuoteen
Wonterghem En ota kantaa
Eerola En ota kantaa
Vastaukset 2
Vanhimmat
PeruSSuomalaiset noudattavat ryhmäkuria jo ennen vaaleja omaan personnaaliiseen tinkimättömään tapaansa. J.Eerolan liituraita Pirun Tusina etujoukoissa.
Oikeistosiiven edustajat kokevat perussuomalaisten puolueohjelman lähinnä suuntaa-antavana ohjeistuksena.
- Puolueohjelma on valmisteltu kabinetissa ja annettu ikään kuin taivaasta. Se on ohjaava, mutta ei sitova, tulkitsee Uudenmaan kärkinimiin kuuluva espoolainen Teemu Lahtinen.
Puolueen oikeistosiipeen voidaan lukea Teemu Lahtisen lisäksi ainakin Kymin Juho Eerola sekä Freddy van Wonterghem.
Lähempänä kokoomusta
Pääosa perussuomalaisten ehdokkaista on maaseutumyönteisempiä kuin halla-aholaiset oikeistoehdokkaat.Halla-aholaiset kokevat olevansa lähellä kokoomusta esimerkiksi verolinjoissa.
Lopputulemana on puolue, jolla ei ole yhteisiä linjoja ainakaan politiikassa.
Teemu Lahtisen ensikommentti Perussuomalaisten vaaliohjelmaan
Perussuomalaisten vaaliohjelma julkaistiin viime perjantaina ja se on kerännyt paljon huomiota viikonlopun aikana. Nohevimmat pirut ovat kaivaneet sieltä esiin muutamia lauseita, jotka ainakin irtiotettuina ovat tollonoloisia.
Teemu Lahtinen Päivän tweetit 2011-02-28
Ensikommenttini Perussuomalaisten vaaliohjelmaan
Perussuomalaisten vaaliohjelma julkaistiin viime perjantaina ja se on kerännyt paljon huomiota viikonlopun aikana. Nohevimmat pirut ovat kaivaneet sieltä esiin muutamia lauseita, jotka ainakin irtiotettuina ovat tollonoloisia
Pitkin talvea olen esittänyt kritiikkiä valmistelutyötä kohtaan, koska mielestäni poliittisten ohjelmien tulisi rakentua alhaalta ylöspäin ja hyväksyä lopulta puolueen korkeimmassa päättävässä elimessä puoluekokouksessa. Nyt ohjelma valmisteltiin salassa ja armollisesti annettiin samaan aikaan kansan ja ehdokkaiden luettavaksi.
Kukas tää ihme hiihtäjä Wonterghem on?!