Giuliettan sähkösäätöinen alusta

4wdhi

Alfan nettisivuilla ja Giulietan esitteessä on niukanlaisesti tietoa auton alustasta, jonka säätöihin DNA-kytkin myyjän mukaan vaikuttaa. Se on selvää, että DNA vaikuttaa ohjaustehostukseen ja ajonvakautukseen, mutta vaikuttaako se muuhunkin? Esimerkiksi sport-varustepakettiin sisältyy urheilullisempi alusta. Myyjän mukaan alusta on mekaanisesti sama kuin perusversion, mutta parametrit ovat "urheilullisemmat". Quadrifoglio Verde -huippumallissa taas alusta on lisäksi madallettu. Sport-paketeissa maavaran tulisi olla normaali. Pitänee paikkansa?

3

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4wdhi

      Aika jännä, että kukaan ei tiedä.

    • nettitietää

      "This device, fitted as standard on the entire range, is designed to modify the operating parameters of the engine, gearbox (where automatic), steering system, Q2 electronic differential and braking system, in addition to the behavioural logic of the Vehicle Dynamic Control system (VDC)."

    • 4wdhi

      Kiitos. Eli käytännössä jos alustasta puhutaan, kyse on ohjaustehostuksen ja luistonesto-/ajonvakautusparametrien säädöstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      954
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe