Itselläni bricanyl, symbicort, singulair... nyt oon koittanu heiniksiä allergiaan mut eipä tehoa. Astma tuntuu olevan pahentunut paljon. Mitä lääkkeitä te käytätte ja mitkä ovat osoittautuneet hyviksi? Olen 26v mies ja oireet alkoivat 2-vuotiaana. Haluaisin vain tietoa vaihtoehtoisista, näillä lääkkeillä kun mennyt koko ikäni. Painesumutteita joskus nuorempana käyttänyt, ilmeisesti tehokkaampia mutta niitä vaikea kantaa mukana. Onko singulairia tehokkaampaa lääkettä allergiseen astmaan? syön sitä 10mg päivässä.
Vastaukset 2
- Symbicort Fortistiii
Symbicort Forte, montelukasti, retafyllin (teofylliini), Prednisolon, Bricanyl 0,5mg
johan helpottaa. Viimeistään Prednisolon auttaa:)
Käynti keuhkolääkärillä voisi olla aiheellinen.
Käythän säännöllisesti lääkärillä astmaseurannassa? - Rova-Jaska
Olen 55-vuotias mies, 75 kg ja 175 cm. Olen sairastanut allergista astmaa vuodesta 2002.
Hoitava lääke on Pulmicort 200 mikrogr/2 kertaa/vrk. Avaavana on Ventoline 200 mikrogr tarvittaessa.
Flunssan yhteydessä pitkään jatkuneeseen, sitkeään ja limaiseen yskään olen joutunut yleensä hakemaan Prednisolon-kuurin.
Olemme erilaisia, myös astmamme ovat erilaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510