Huoneisto 2:lle

Paris-kunta

Omatoimimatkalla (pelkät lennot) menossa Marmarikseen kesäkuun loppupuoliskolla. Suosituksia huoneistohotelleista ottaisin vastaan, kiitos! Maxwell, Anatolia, Metropol, Pandora on tuttuja sijainteineen jne. Ihan Armutalanin perälle ei haluta, muttei myöskään rantaan. Rannan ilta-/yöelämä hiphoppeineen ei oo meidän juttu: nukutaan mieluusti ne tunnit mitä nukuttaa... :-)

Vaatimattomat ovat vaatimukset kahdella aikuisella Marmariksen matkaajalla... 1) uima-allas 2) keittomahdollisuus jääkaappi (joo, huoneistossa on!) 3) sijainti basaareilta suurinpiirtein Boran lekurille asti (mutta ei Armutalanin perällä/vuorilla). Siis ns. kävelyetäisyys, ettei dolmuksella tarvitse matkata: siksi emme esim. Icmeleriin tai Turunciin myöskään halua, vaikka muuten kivoja paikkoja ovatkin. Mieluusti kävellen iltaisin shoppailemaan, syömään jne.

Netistä löytynyt Rosy, Amaris, Gizem, Sayar, Sultan Maris... Löytyiskö näistä kokemuksia joltakulta palstalaiselta?

9

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lllull

      maxwell on hyvä ja edeullinen.myös sijainti sekä hyvä ruoka!ystävällinen henkilökunta,auttavat matkalla eteen päin jos tarviitte neuvoa!

      • lllull

        turan on loistava vaihtoehto mut hintaa kannattaa kysyä etukäteen.halicista luvattiin edullinen huone mut se on hotelli eli ei sovi teille.


      • mar-mar-is

        Miksi pitäisi mennä muiden suomalaisten kanssa maxwelliin, kun vaihtotehtojakin on ja varsinkin omatoimimatkalaisille. Eiköhän tuo maxwell ole juuri niille, jotka eivät osaa kaupassa käydä ilman oppaan apua.

        Halici on muuten erittäin huono, en voi suositella.


    • lämpöön menevä

      Sorry kun tuun samaan ketjuun mutta mäkin etin joko apartementosta tai hotellia, lähden jo ensi kuussa. Mutten halua asua keskustassa, vaan mielummin marmariksesta icmelerin suuntaan, icmeler käy myös. Suosituksia ja epäsuosituksia kiitos!

      • KVG!

        Google on ystävä!


    • mua kiinnostaa kans

      No ei sieltä googlesta välttämättä ihmisten kokemuksia, siitähän nyt oli kyse.

      • jaakkoolavi

        Teemme mummin kanssa kesäisin pari kolme Turkinmatkaa omatoimisesti.Turvaudun googleen ja katson arvostelut tripadvisorin,holidaycheckin ,holidaywatchdogin yms. tai tämän palstan haku-toiminnon kautta.Tähän mennessä sanalliset arviot ovat natsanneet hyvin todellisuuden kanssa,ei ole tarvinnut pettyä.Tulevalle kesälle on omatoimimatkat cesmeen,istanbuliin ja kirishiin ja kaikki hetellit olen googlettanut-jäädään jännäämään miten hyvin osuvat kohdalleen.Mukavia kesämatkoja kaikille!


      • hoh hoijaa taas

        eläinten kokemuksiako siellä sitten onkin? Eiköhän kaiken informaation joihin googlekin ohjaa, ole IHMINEN sinne interwebbiin lisännyt???


    • höpön löpön

      Jep jep, taas on jotain mottipäitä vinkumassa, mitä ihmettä tuutte jos ei aiheet kiinnosta? Itse ymmärsin että täältä halutaan kokemuksia hotelleista niin mitä ihmeen pahaa siinä sitten on? Sama kait se kuka haluaa täältä ne vinkit ja kuka googlettamalla jne!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      174
      3032
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      298
      2696
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1768
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1667
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      39
      1541
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1316
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1229
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1184
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      383
      1167
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1073
    Aihe