ei lätkää radiosta

3119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Välieristä alkaen paluu arkeen. ;)

Äänestä

Olin viime viikon työkomennuksella Satakunnan Radion kuuluvuusalueella ja täytyy sanoa etten ole missään koskaan kuullut niin älyvapaata jollotusta jääkiekosta kuin kyseisellä porilaiskanavalla koko viime viikon jouduin kuuntelemaan.

Aamujuontaja aloitti jäpityksen Porin Ässistä ja siitä kuinka nyt tulee mestaruus.

Päiväjuontaja jatkoi samaa lässytystä hokemalla jostain Porin raviradan jättiscreenistä jolta katsotaan finaaleja.

Iltapäiväjuontajana oli joku kehitysvammaiselta kuulostava nenäänsä honiseva nainen joka jatkoi sitä aamujuontajan aloittamaa typerää jankutusta siitä kuinka monta päivää on play offien alkuun.

Ja tällä sapluunalla mentiin viisi päivää. Pistin tänään piruuttani viestin kyseisen radioaseman studioon, että ei taideta tänä vuonna katsella raviradan screeniltä finaaleja, ainakaan Ässien pelaamia.

Sinänsä minulle on ihan sama mikä joukkue voittaa mestaruuden. Itse olen pääkaupunkiseudulta eikä jääkiekko minulle kovinkaan paljon merkitse, en ole vuosiin käynyt katsomassa jääkiekkopeliä mutta telkkarista saatan joskus katsella jos aikaa on. Että ei tässä ole siitä kysymys ettäkö olisin Bluesin tai jonkun muun liigajoukkueen kannattaja, kunhan vaan kiinnitin huomioni viime viikolla tuohon ihmeelliseen Ässien hehkutukseen. Tuskin mikään muu alueradio noin rajusti oman alueensa joukkueesta höpötti.

Niin että minulle on ihan sama vaikkei jääkiekkoa radiosta tulisikaan. Tuo viimeviikkoinen riittää kyllä ihan hyvin radion tämän kevään jääkiekkoanniksi minulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huomaaja. kirjoitti:

hyvä näin.

http://www.jatkoaika.com/smliiga.php?sivu=kolumnit&id=11607

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu