vanha rouva Niva

Minulla on ajossa vuoden 2007 Niva, jolla ei ole ajettu vielä edes sataa tuhatta. Se on silti sympaattinen vanha rouva, joka kulkee mökille ja takaisi, kuin vettä vaan. Vaimon Mersut ja Paskatit eivät pääse mökin pihaan, mutta vanha rouva kylläkin.
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onpa sulla ilkeä eukko. Eukolla on kunnon autoja vaikka muille jakaa ja sinä joudut ladallasi kärsimään paitsi hirvittävästä auton rähjästä myös ihmisten halveksunnasta.

Äänestä

Et tajunnut kupletin juonta. Itse haluan ajaa Nivalla, koska Land Roverit ovat liian kalliita minun bubjetilleni. Vaimo taasen ajelee käytetyillä Mersuilla ja Paskateilla. Siis hänellä on aina 1 auto kerrallaan. Mutta Niva on ainoa, jolla pääsen mökilleni. Vaimo saa jäädä kotiin tao tulla kyytiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nivaman kirjoitti:

Minulla on ajossa vuoden 2007 Niva, jolla ei ole ajettu vielä edes sataa tuhatta. Se on silti sympaattinen vanha rouva, joka kulkee mökille ja takaisi, kuin vettä vaan. Vaimon Mersut ja Paskatit eivät pääse mökin pihaan, mutta vanha rouva kylläkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu