seilorille

http://www.youtube.com/watch?v=z6DT08-zgKo
tiedän, että hymyilet, jos tämän näet :D
10200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

:)

Äänestä
  • arvasin, että hymyilet vaieten ;) ei haittaa, vaikka et olisi oikea seilori, hänkin olis laittanu vaan hymyn, tiedän sen, eikä mitään löpinöitä tai arvuuttelua kuka on kysymyksessä. Täällä palstalla vierailee varmaan useampia seiloreita, enkä odottanut tähän mitään erikoisempaa vastausta.
    Keskustelu varatuista ym. on tässä tapauksessa ihan turhaa, mutta toki keskustella saa tässäkin ketjussa. Halusin vaan viestittää, että kaikki kunnossa, ajattelen häntä paljon ja no hard feelings :)
    Olit ihana case mun elämässä :) Kohta purjeet nousee taas korkeuksiin, hyviä reissuja ;)

    Äänestä

Kyllä varatulle voi sanoa mitä tuntee? Jos osaa sen jälkeen vielä sanoa perustelut ja kertoa millaiseen ratkaisuun on päätynyt juuri sen "varattu" -sanan vuoksi - sillä juuri sanana se voi ollakin varattu vaikkei muuten tuntisi olevansa. Sitten tällaisten henkisten kipujen välttämiseksi tulee voida keskustella ratkaisuista. Ettei päädy tänne ruodittavaksi ja asiat paisuu omissa päissään mahdottomiksi, joissa ei ole päätä ei häntää.

Äänestä
  • Keskustella pitäis joo

    Äänestä

  • ja kappale myös hymyilytti sattuneesta syystä. Tosin pitää muistaa se, että aiemmat kokemukset elämässä voivat aiheuttaa ongelmia tuossa varatun kanssa puhumisessa, ehkä siitä vain haluaisi päästä eroon kokonaan. Yrittää sitten pyyhkiä koko ihmisen pois elämästään. Eihän se auta. Luulen, että keskustelu johtaisi parempaan tulokseen. Jälkiviisautta tämä. Kipuilua voi olla ollut liikaa, eikä haluaisi enää sitä lisää. Itse olen "vapaa".

    Äänestä

Hymyilin minä ja mietin kuka ja mitä hän haluaa sanoa.:)

Äänestä

toki kaikki voi olla niin uutta että sitä itsekin ihmettelee tapahtuvia ja niitä ääneen pohtii, kuka kellekin....ikäänkuin hakee vahvistusta omille tuntemuksilleen jos epäilee itseään.

Äänestä

Menitkö löysitkö jonkun muun? ;(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:D kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=z6DT08-zgKo
tiedän, että hymyilet, jos tämän näet :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu