miksi vaatteisii tulee pesussa langanvetoja?

Siis miksi pesussa tulee kaikenlaisiin vaatteisiin sellaisia langanvetoja, että herkimmät kappaleet ovat kerrasta pilalla?
1393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko rummun sisäpinnassa jotain epätasaisuuksia tai rosoja? Omassa AEG:ssäni oli heti uutena rummun luukun saumoissa rosoja, jotka repivät yhden tuulipuvun pilalle ennenkuin huomasin ja viilasin ne pois. Myös muiden vaatteiden vetoketjut tms voivat aiheuttaa noita vetoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pesijä kirjoitti:

Siis miksi pesussa tulee kaikenlaisiin vaatteisiin sellaisia langanvetoja, että herkimmät kappaleet ovat kerrasta pilalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu