laastaria en enää käytä sen päätin... jos ei enää yhtä suurta tunnetta osu koskaan kohdalle niin antaa sit olla... olen sit yksin.
mutta yhtäkään
ei ne mitään auta
9180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ei mullakaan ole mielessä nyt kuin nikotiinilaastarit. Laastareita käytetään vain hyväksi, näinhän se on.. tehdään temput ja mennään kotio.
no mä en oo kyllä mitään temppuja koskaan tehnyt ja melkein aina on molemmat osapuolet olleet tietosia siitä missä mennään... ei oo vakavalla mielellä olleet monet laastaritkaan ainakaan tietääkseni..
siis en oo tarkoituksella ainakaan koskaan satuttanut ketään... ja kun monessa tapauksessa oon oikeesti halunnut vähän tutustua ja katsoa josko tunteet voimistuiskin ja tulis vaikka jotain.... mut ei kun tämä yks on vaan niin ylitse muiden.
Tuttu tunne.. se yks on vaan ylitse muiden.
Laastarit on turhia, mutta yhtä turhaa on jonkun suuren tunteen vaaliminen, jollei sille ole vastakaikua. Vaalimiset pois. Jos olet pitkään ilman minkäänlaista (laastari)suhdetta, voit lopulta olla valmis ihan uusille kohtaamisille, rakastumisille, puhtaalta pöydältä.
Onko teillä enää mitään mahdollisuutta tavata? Onko toisella laastareita?
riippuu hänestä. mun puolesta kyllä ja sitä toivoisin mutta hänen laastareistaan tai muista ei oo kyllä mitään tietoa/käsitystä.
Jännä juttu, ihan samoja fiiliksiä mulla nyt. Päätin, että nyt loppui "korvikkeet", en kestä enää" vääriä", se ei ole oikein muita eikä itseäni kohtaan.
Olen yksin niin kauan kun se oikea tulee. Eikä sitä tiedä vaikka se olisikin juuri se joka jo vei sydämeni.
Mikset sitten häntä jo omaksesi saanut ? vastaus kertoo kaiken...