Astuin ovesta kadulle ja suuntasin lähikauppaan. Päälläni Mexico-paita. Matkaa kaupalle noin 200 metriä. Puolessa välissä vastaan tuli yksi auto. Kaupassa asioin normaalisti, ei mitään hämminkiä. Ostin lauantaimakkaraa, maitoa ja herneitä, koska aioin tehdä huomiseksi hernekeiton. Kotiin päästyäni vilkaisin vielä kaihtimien läpi kadulle, se oli autio. Aurinko oli laskemassa mailleen.
Vastaukset 6
- jups
että se oli aurinko,joka laski??jos se oliki kuu?tai demoni?mistäs tiiät?koskaan ei voi tietää!!!
- maipenrai
Parhaita kuulemiani tarinoita!!!!
- Ciampino
En usko että on makoisa soppa jos hernekeitossa on lauantaimakkaraa... mutta et taida olla itsekään oikeassa paikassa.
- Mexico
En ajatellutkaan laittaa lördagskorvia soppaan, sen vetelen viiden sentin siivuina poskeen sellaisenaan. Välillä tarkastan tilanteen kadulla kaihimien välistä.
- woww
Mexico kirjoitti:
En ajatellutkaan laittaa lördagskorvia soppaan, sen vetelen viiden sentin siivuina poskeen sellaisenaan. Välillä tarkastan tilanteen kadulla kaihimien välistä.
Pistähhän raporttia tulemaan! Maistuuko keitto, entä lauantaimakkara? Näkyykö kadulla mitään?
Syötkö aina torstaina hernekeittoa?
Haluamme lisää faktaa! - Mexico
woww kirjoitti:
Pistähhän raporttia tulemaan! Maistuuko keitto, entä lauantaimakkara? Näkyykö kadulla mitään?
Syötkö aina torstaina hernekeittoa?
Haluamme lisää faktaa!Kadulla kumman hiljaista. Sälekaihtimeni kapsahtavat ikkunaa vasten kun palaan takaisin ruokapöytään. Hernekeiton tuoksu leijuu koko huushollissa. On kuuma, tuskaisen kuuma. Isken pääni pakastimeen ja hengitän jäistä höyryä. Rapusissa naukuu naapurin kollikissa. Kiimoissaan kai sekin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101290- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66751
- 33642
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501