Ollaan perustamassa yhdistystä Tahallaan Velan Maksamatta Jättäjät Haetaan! Tervetuloa mukaan rehelliset kansalaiset.Tarkotus hakea kusipäitten rahat!!!!
TVMJH
Musta Surma
4218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oletko muuten tiennyt sitä, että jos ereydyttää jotain antamaan velkaa ja jättää sen jälkeen velan tahallaan maksamatta, syyllistyy joko petokseen, tai törkeään petokseen.
Eli rautalankana, jos et ymmärtänyt. Jos jo velkaa tehdessään tietää, ettei aio sitä maksaa on kyse rikoksesta.
Eli haluat väkivaltaa? Missähän paranoidissa maailmankolkassa tällainen on keksitty. Mä haluan jo koko rahan ja ekonomian pois. En mäkään saa koskaan, mitä huvittaa tai haluan/tarvin. Käännös = tahdon
Et voi nyt olla taas toto-häiriössä ja leikkiä heppaa ja harjoittaa väkivaltaa. Ihmisestä hepaksi ja yhteiskunnan vetojuhdaksi. Jos pakottaminen ja painostaminen ovat ongelmiasi, ota yhteyttä johonkin muuhun ihmiseen. "Heppa voi saada toto-kohtauksen ja olla liioin väkivaltainen."
Heppa voi olla silloin pelottava.
Sittenkin on pelottavaa:
Kuin Naantalin aurinkona
Jaakobin poikien nimien kanssa
Mistä moinen poiminta
Onko kynnys korkea?
Sota ja stoalaisuus: Mä haluan, mä haluan, mä haluan
Sä saat sitten
Mitä jää jäljelle?
Siksi yksityisyydensuojatietoja ei tarvitse antaa kenellekään.
"Ei sitten, ei sitten."
"Mä en ymmärtänyt, että se sisältää ääntelyn muuttamisen."
"Onko tämä sun mielestä mukavaa?"
Miksi et voi keksiä mitään muuta kuin yksityisyydensuojatietoja?