Myrkkyä Skinnarilassa?

Skinnarilan rantaan johtavan pikkutien varrelta on löytynyt liha/läskipaloja.Koiran ulkoiluttajat olkaa tarkkaavaisia kyseisellä reitillä.Mahdollisesti myrkytettyjä.Osa lihoista saatu kerättyä, mutta jäänyt varmaan osa maastoon.Lihat oli heitelty koirien ulosteiden viereen....Lihoista otettu näyte talteen, ja se toimitetaan tarvittaessa tutkittavaksi.
69806
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 69

Vanhimmat

Vai sillai.
Miks laitoit potatit kiehumaan ja paistinpannun liedelle.
Juu juu, iltapala valmistumassa. Käy huomenna hakemassa loput läskit sieltä, niin viikonlopun ruokaostoksille ei tarvitse mennä.

Äänestä

Juupa juu katsoit sitten keskiviikkona elokuvan vaarallinen McCoy ja pienessä päässäsi kehitit noin hienon provon ;D

Äänestä

Onkos siellä haalaripukuiset neropatit kommentoimassa?
Kyllä tämä tarina on ihan tosi ja koiranomistajille sanon minäkin että olkaa varovaisia.
En ole aloittaja mutta kuljen itse melkein päivittäin siellä rannassa ja olen kyllä huomannut kyseiset läskipalat.
Ne on laitattu tosiaan sellaisiin paikkoihin joissa kukaaan täysipäinen ei esim. lintuja tai muita luonnon eläimiä ruoki. Harvemmin talipalloakaan laitetaan pihalle matalalle kissojen ulottuville.
Ja sitten vielä lopuksi tälle potunkeittäjien yhdistyksen puheenjohtajalle sekä typerien jenkkileffojen tuijottajalle, menkää pojat ulos! Teidän naamat on valkoisia kuin kalkkilaivan kapteeneilla kesät, talvet.
Tässä on muuten sitten vastaus siihen miksi Lappeenrantaa aina haukutaan. Jos joku kirjoittaa täyttä asiaa, se saa idiootit kilvan esittämään helvetin typeriä kommenttejaan. Miksi ihmeessä vaivautua edes kommentoimaan jos ei ole mitään asiaa, pelkkää paskaa vaan.
Jos jommalla kummalla edelläkirjoittajista olisi koira joka kuolisi tai sairastuisi myrkyn takia, saattaisi mennä äidin pikku naperoilla suupielet mutruun vähäksi aikaa.
Mutta, arvaan, teillä ei ole eläimiä, koska ette jaksaisi huolehtia niistä. Tuijotatte ympäri vuorokauden nettiruutua ja kyttäätte mihin kirjoitukseen voisi näitä älynväläyksiään laittaa.
Teille on turha toivottaa hyvää kevättä, ettehän sieltä pimeistä luukuistanne vuodenaikoja varmaan huomaa, muille sen sijaan toivotan aurinkoisia ja turvallisia kevätpäiviä.

Äänestä

MIksi olla varovainen..tarkoituksellahan ne siellä varmaan ovat. Ladulle/polulle paskovia koiria ja niiden lajisukulaisia varten.

Äänestä

Nämä tiedot pitävät paikkansa, ei tämä ole ensimmäinen kerta, kun eläinten vihaajat laittavat, myrkkyja, kävelyreitille ja puistoihin.
Viime vuonna nämä sekopäät kaatoivat maalia ja muita ongelmajätettä, Kourulan pikkupuistossa, lintujen ruokijen päälle, joka oli pelkkää kauraa, nämä sekopäät tavittiin itse teossa ja heidät saatiin kuvattua videolle

Äänestä

Mutta mitä tehdä jäniksen paskalle??Täällä meilläpäin on paljon jänöjä ja lumet kun alkaneet sulaa niin papanoita pitkin pihaa...Lapset laittavat suuhunsa ja saavat vaikka mitä tauteja.....

Äänestä
  • Kerroppa Margareetta, muutkin ongelmasi, onko nämä jänöjen papanat ainut ongelmasi nykymaimassa, etkö ole yhtään huolestunyt näistä ympäristömyrkyistä ja ilman saasteista, joista, kärsit sinä ja lapsesi, tee niille jotain, eläkä valita luonnon ja muittenkaan eläinten paskoista.

    Äänestä

Hahhaaaa!
Margareetta on kyllä ihan oikeassa. Jos jotakuta häiritsee paska, niin ei kai sillä ole väliä minkä lajin persuksista se tulee.
Ja tuolle kirjoittajalle mikä väittää että koiria saa myrkyttää jos ne paskovat ladulle. Se on rikos, siis myrkyttäminen. Ottanet huomioon etteivät kaikki anna koiriensa kävellä tai sontia ladulle. Haluaisit siis myrkyttää täysin syyttömät koiratkin.
Ai helvetti et oon tyytyväinen kun lumet sulaa ja nämä vauhkot hiihtäjät suksivat vaikka sinne Sudaniin. Juuri teidän takiamme emme koirinemme pääse lenkkipoluille ja metsään kun joka paikkaan on ladut väännetty.
Siksi joudumme kulkemaan yleisillä kaduilla ja koiramme paskovat pientareille, meiltä kun on talvisin metsään pääsy mahdotonta. Voisimme toki teettää itsellemme ja koirillemme lumikengät, siinä sitä olis ihmettelemistä monelle.

Äänestä
  • Luulisin et nää lenkkipolut on alunperin tarkoitettu lenkkeilijöille eikä koiranulkoiluttajille, eikä etenkään koiranpaskattajille.
    Tokaks vois sanoa et ne paskat kuuluukin sinne pientareelle, hyvä jos sinne asti viittit koiraas kuljettaa.
    Miun mielestä niitä lumikenkiä saa ihan kaupasta ostamalla, niinku itellenne. Koirasta en tiedä. Voithan sen verran koiras hyväks tehdä.
    Suurin osa koirien omistajista tietää ja tajuaa mistä mut ihmiset nostaa mekkalan ja mikä on oikea asenne. Nää muutamat idiootit tekee sen tahallaan ja sit valittaa, vai taitaaks niitä kiinnostaa koko asia. Luulisin ettei.
    Pääasia on kuitenkin et KORJATKAA ne paskat sit kadulta pois jos sinne koiranne pääsee tekee. Näinhän se laki sanoooo.

    Äänestä

Margareetta! Täällä siun kaveri kirjoittelee. Tuo yksi edellä kirjoittava kyselee siun ongelmia....he...he. Ei taida oikein huumori upota kyseiseen kirjoittajaan.
Tiedoksi Ei valittajalle et tuo juttu on ironiaa.
Ja kamuja kun ollaan niin tottahan aikuiset lapsemme popsivat jänön papanoita aina kun silmä välttää. Tää on meidän ongelma, eiks juu Margareetta?
Eihän meillä mitään muita ongelmia olekkaan ku ne papanat.
voihan kakka, soita miulle ja rauhoittele, miul tulee papana pöksyyn kun luen näitä.......

Äänestä

Huomio! Lenkkipolku=pururata. Täällä Skinnarilassa on pieniä metsäteitä ja ne on vapaasti käytettävissä sekä koirien ulkoiluttajille että muillekkin. Lisäksi on pikkuisia metsäpoilkuja joilla myös saa koiraa kävelyttää.
Alkuperäinen aihe koski myrkkyä mahdollisesti sisältäviä lihapaloja jotka on sijoitettu nimenomaan pikkutien pientareille, siis alueelle jossa koiran kanssa saa laillisesti liikkua. Tämän oikein poliisilta tarkistin.
Läskien heittely tälläisiin paikkoihin on poliisin mukaan jo sinällään ympäristörike/rikos.
Kysyin eräältä naiselta joka sattui vastaan kadulla sukset kainalossa, hiihtikö hän koko Skinnarilan ladun. Hän kertoi hiihtäneensä. Kysyin myös montako koiran paskaa hän ladulla näki. Vastaus, ei yhtään. Jossain kohtaa oli ladun vieressä pientareella koiran pissaa ja jalanjälkiä, mutta se oli sellainen paikka mistä ihmiset joutuvat ylittämään kyseisen ladun.
Itse en ladulla kävele, koiran kanssa tai ilman. Jäälle mennessä latu on kuitenkin ylitettävä mutta ikinä koira ei siihen ole ulostanut, menen yli vauhdikkaasti.
Ei pidä leimata kaikkia koiranomistajia samaan kastiin jos muutamat eivät älyä paskoja tieltä siivota.
Koiralle luontaista käytöstä on hakeutua tarpeilleen hiukan suojaan ja ne on suhteellisen helppo siihen opettaa.
Kuitenkaan mikään ei anna oikeutta yrittää myrkyttää kenenkään koiraa. Se on yksiselitteisesti rikos ja paljon suurempi rikos kuin koiran kakka kadulla.
Ja tästä myrkyttämisestä oli puhe, ei kaduille paskomisesta. Tuolla on toinen ketju jossa voi siihen aiheeseen kommentoida.

Äänestä

Ehkä vähän aiheen vierestä, mutta kun joku edellä väitti, että lenkkipolut on tarkoitettu lenkkeilijöille, ei koiranulkoiluttajille, niin, kyllähän pururadalla saa koiran kanssa kävellä. Kaupungin järjestyssäännöt kertovat että koira on kuitenkin pidettävä kytkettynä pururadalla, eikä koirasta saa aiheutua häiriötä kanssakävelijöille. Latujen aikaan kävely pururadalla, koiran kanssa tai ilman, on kielletty!

Näin ainankin Karhuvuoren pururadan kylteissä lukee :)

Äänestä

Ei pidä paikkaansa, minäkin liikun koiran ja kissosen kanssa näillä lenkki ja pururadoilla, menkää te valittajat kävelemään ja juoksemaan umpihankeen tai umpimetsään.

Äänestä

Kuule sä pedofiili - lastenvihaaja - sotkija - valittaja Lemiltä , sä
et pysty liikkuun edes KYMMENTÄ METRIÄ keuhkojesi kunnon takia !
Aijaa sä liikut koirien ja " KISSOSEN " kanssa pururadoilla , just joo !
Opetelkaan te juntit kirjottaan , teidät pystyy tunnistaan liian helposti !
Liikkuukse nelihenhinen perhekin Imatralta " KISSOSEN " kanssa
pururadoilla ?
Joo totta , miks ne psyykenlääkkeet todellakaan eivät maistu , sitä mäkin
ihmettelen !

Äänestä
  • Rohelius pyytää anteeksi, niin kuin monet ovat jo tehneet näillä Lappeenrannan sivuilla, en tiedä miksi kirjoitin tällä tavalla, kun en edes tiedä mistä oikein kirjoitin, ja minkä takia, eräs mies soitti minulle Lähteennotkon kadulta ja käski haukkumaan Lemiä ja siellä asuvia ihmisiä, olin hullu kun läksin kirjoittamaan, moisia törkeyksiä.
    Kyllä minua minua nyt todella hävettää ja on niin paha olo hävettää niin paljon että en uskalla enää tavata ketään ihmisiä.
    Minähän pidän ja rakastan kaikkia eläimiä Lintuja, kissoja ja koiria, olen niitten ystävä ja ruokin myöskin lintuja !

    Äänestä

Olet sälli sekaisin omista lääkeistäsi, joita syöt kourakaupalla, mielenterveys ongelmiisi.
Tämä sälli on helppo tunnistaa, tämähän on se sama, Sälli joka uhkaille Lapsia, ihmisiä ja lintuja Kourulan pikkupuistossa.
Onko tämä päässyt jo hoivakodista käymään Kourulassa, oletteko, nähneet kun hän kaataa myrkkyjä lintulen ruokien päälle. Hänet on kuvattu ja videoitu satoja kertoja, hänestä löytyy kuvia mm Ymparistövirastosta, käykää katsomassa, ne ovat julkisia asiakirjoja.
Taidanpa lähtee taas puistoon viemään kauraa linnuille, myös ulkoiluttamaan koiria ja kissoja, samalla katsomme, juokseeko punakka mies omakoti talosta puiston vastapäätä mölisemään ja yhkailemaan.
Ihmetelkää tämän Roheniuksen, alias Corvuksen ja hänen toinen nimimerkki LIBERTY. näillä hän kirjoittelee, helppo tunnistaa, samat lirjoitukset joka sivustoille, käykääpä katsomassa muitakin Lappeenrannan sivuja, tältä sälliltä löytyy niistäkin aivan samoja kirjoituksisa.

Äänestä
  • Kuule Lemin mies, kun noita siun kirjoituksia lukee niin mie alan oikeasti uskoa noita Corvuksen kirjoituksia, joita se siusta kirjoittaa.

    Äänestä

Ihan ensteks , nimimerkki oli Rohelius , ei Rohenius !
Joten otappa vaan ne lääkkees kuule ihan itte !

Äänestä
  • No ROHISIJA Kourulasta, nyt kipin kapin, sanonko mihin en sano, sanonpa kuitenkin, tietäthän, mihin piti TEPASTELLA, niin sinne peilin eteen seisomaan ja katso hyvin tarkkaan , niin näet sielä liiallisesta lääkeitten käytöstä turvonneen NAAMAAN.

    Äänestä

En ole niin perillä näistä kaupungin järjestyssäännöistä, mutta jos pururadalla saa koiran kanssa liikkua niin sehän on ilouutinen minulle. Pääsee juoksemaan pehmeälle alustalle ja koirakin saa hyvää liikuntaa.
Talvella en tuolle ladulle kyllä mene muuten kuin ilman koiraa ja suksien kanssa, siellä on senverran vihaista porukkaa. Eräskin herra oli lyönyt suksisauvalla naista selkään kun tämä oli ladun ylittänyt koiran kanssa.
Tuntuu ettei tuo hiihtäminenkään kaikille sovi jos se tekee väkivaltaiseksi.
Aika suosittu tämä meidän kylän latu on hiihtäjien parissa, eivät kai ne siellä hiihtelisi jos paskaa olisi siinä määrin kun jotkut väittävät.
Sellaisille "hiihtelijöille" jotka on sitä mieltä että on täysin oikeutettua myrkyttää kaikki koirat miettikääs tätä. Mitäs jos joku laittaisi vaikka mehuaseman sinne ladun varteen ja tumppaisi joka mukiin yliannoksen laksatiivia? Siinä menisi pötsit sekaisin sekä normaaleilta hiihtäjiltä että näiltä kahjoiltakin.
Tosiasia on kuitenkin että harva siellä ladulla koiriaan ulkoiluttaa ja paskottaa.
Ei saa laittaa kaikkia koiria ja omistajia samaan nippuun jos joku yksittäinen tapaus tekee väärin.
Minua inhottaa kun saa mulkoilevia katseita kadullakin koiran kanssa kulkiessa. Minun koirani kulkee sivullani eikä häiritse ketään. Ulosteongelmiakaan en jätä kulkuteille. Lopettakaa se mulkoilu ja yleistäminen.
Eihän se minustakaan ole mukavaa kun tuolla pyöräteillä sitä paskaa on, kengänpohjista sen löytää ja koiran tassuista. En nyt kuitenkaan sen takia ala koko ihmiskuntaa vihaamaan, pesen kenkäni pohjat ja koirani tassut, sillä siisti.
Luonnossa ja ulkona kun paljon liikkuu, sieltä löytää vaikka mitä televisioista roskapusseihin. Ihmisen paskakasoja myös esim. levähdyspaikoilla, siinä on yleensä joku paperinpala koristeena.
Eli, eiköhän yritettäisi olla hieman suvaitsevaisempia toisiamme kohtaan, täällä kun elelee niitä ihan oikeitakin ympäristöntuhoajiakin keskuudessamme.

Äänestä

Onko teitä nykylemiläisiä ( HÄÄTÖ KOURULASTA KEVÄÄLLÄ 2010 )
satoja tuhansia , jotka liikutte hyvinkin laajamittaisesti " KISSOSEN "
kanssa pururadoilla ?
NE LÄÄKKEET , NE LÄÄKKEET ...

Äänestä
  • Minä täällä LIBERTY, valvottuani monia öitä, olen tullut siihen tulokseen, kun minut on nyt häädetty talostani, täältä KOURULASTA, niin minäkin rupean ulkoiluttamaan naapurini kissoja ja koiria, kun kuntoni on jo kovin huono, niin rupean minäkin liikkumaan vointi mukaan puru ja hiihtoladulla, kun siellä ei niin äkkiä kompastu ja lennä turvalleen, pitäähän minun tietenkin ottaa lääkkeeni mukaan.
    Pyydän taas kerran ilkeitä kirjoituksiani. ALIAS LIBERTY.

    Äänestä

Noin tiedoksi sinne Lemin suuntaan : Auttaisiko todellakin psyykenlääkkeiden
SÄÄNNÖLLINEN käyttäminen ( itse asiassa retoorinen kysymys ) siihen ,
että voisi ihan kuin vahingossa käyttää jopa omaakin nimimerkkiä ?
Ja sitten akka - rouskulle vielä lisäksi : Pidätkö permanenttiasi erityisen
onnistuneena ? Kun kerran lääkkeenne eivät tunnetusti maistu , muistattehan
VARMASTI kiihkoilla LÄPI YÖN ?
Ukko - raasu , hylättiinkö toimeentulotukihakemuksesi , ei kai nyt toki !
Onko eläkkeesi liian pieni , voi voi nyt sentään !
Olisko joskus kannattanu kokeilla jopa jotain IHAN OIKEETA DUUNIA ,
AI JOO , EIHÄN SUSTA SIIHEN SUN PÄÄSTÄS JOHTUEN OLIS EDES OLLUT !
Pohjanmaalla haettiin aikoinaan ( maakuntalehti ILKKA ) erityisen
pätevää TUULIMYLLYN LÄMMITTÄJÄÄ . Haikko sää ?

Äänestä

Anteeksi, minä Liberty, täältä Kourulasta Lähteennotkon kadulta, en voi sille mitään, kun en keksi muuta kirjoitettavaa, niin kirjoitan aina vain, tätä samaa tekstiä, olen niin pyöryksissä, näista käyttamistäni mieliala lääkkeistä !
Olen jo monissa kirjoituksissani, luvannut parantaa tapani, että en nimittelisi näitä mukavia ihmisiä.
Minun naapurinikin ovat sanoneet minulle, että lopeta jo se saman paskan kirjoittaminen. MINÄ TODELLA YRITÄN PARANTAA TAPANI. TERVEISIN LIBERTY.

Äänestä

KUKA tämä SEKOPÄÄ nimimerkki LIBERTY oikein on, kun lukee hänen kirjoituksiaan, niin kyllä ne on aika sekavia kirjoituksia.
Jos kirjoitan niin kirjoittele asiallisia kirjoituksia, eläkä hauku ja ivaile ihmisistä.

Äänestä

Lienee alkuperäinen LIBERTY CITY sekä tuo Lemin mies, joka on olevinaan hauskakin kun kirjoittelee myöskin LIBERTYNÄ tänne. Esiintyy myös mm. milloin minäkin rouvana, perheenä Imatralta ja monina muina mielikuvituksen tuotteina

Äänestä
  • Tämä Liberty on JARI BUURI asuu Kourulassa, menetti ajolupansa kun ajeli JUOVUKSISSA vanhalla ROMISKOLLAAN.

    Äänestä

Niin näytät oleva, alkuperäinen paskankirjoittaja LIBERTY CITY miksi kirjoitit nyt ÖL merkillä ? Olethan Kourulan sekopää.

Äänestä

Olavi Lemiltä on taas keksinyt uuden nimimerkin. Neiti Puolakadulta .
No joo! Haitko muuten sitä tuulimyllynlämmittäjän paikkaa ?
Miksi muuten psyykenlääkkeet eivät vieläkään maistu ?
Miltä muuten häätö ( HÄÄTÖ KOURULASTA KEVÄÄLLÄ 2010 ) maistui ?
Jaksattehan varmasti kiihkoilla LÄPI YÖN ?

Äänestä
  • Johan on nyt kummallista! Eikö löydy ainoatakaan asiallista ketjua, joihin nämä sekopäät Liberty City tai Corvuc Corone tai nyt sitten tämä -,öl eivät kirjoittelisi? Miksi tämän palstan tarkkailijat eivät estä pääsyä tänne?

    Äänestä

  • Minä alias LIBERTY CITY vastaan, kun syön niin paljon lääkeitä, että en ole täydessä järjessäni, nyt myönnän sen ja yritän hakea hoitopaikkaa NIUVANNIEMELTÄ.
    Nyt menen ottamaan lääkkeeni ja heti aamulla otan yhteyttä Hoitopaikkaan, minun on päästävä hoitoon, kun kirjoittelen kaikkea paskaa. muuten nimeni on JARI BUURI Lähteennotkonkadulta.

    Äänestä

  • mies Ylämaalta kirjoitti:

    Johan on nyt kummallista! Eikö löydy ainoatakaan asiallista ketjua, joihin nämä sekopäät Liberty City tai Corvuc Corone tai nyt sitten tämä -,öl eivät kirjoittelisi? Miksi tämän palstan tarkkailijat eivät estä pääsyä tänne?

    Ole samaa mieltä sinun kanssasi.
    Miksi palstan tarkkailijat eivät tee mitään???????
    Jutut näillä sivuilla on mennyt todella ala-arvoiseksi.
    Mitään tai mistään asiasta ei voi kirjoittaa,ettei kohta ole jo nämä liberty cityt tai corvus coronot täällä suoltamassa ihan täyttä paskaa.JA sitten vielä ne muut joka haukkuvat näitä kahta-voi pyhä jysäys!! Eikö teillä ole mitään tolkkua???Taitaa elämänne olla TODELLA tyhjää täynnä.Ja samaa paskaa tulee myös teiltä ! Onko näillä sivuilla yhtään henkisesti kypsää ihmistä jotka tänne kirjoittelevat?????

    Äänestä

Toi kirjoittelija on mun naapuri,älkää ottako sitä tosissanne. Sillä ei ole ollut kaikki inkkarit kanootissa pitkään aikaan!

Äänestä
  • No JARI BUURI, meneppäppäs ottamaan yö lääkeesi ja ota kanootti ja mela sänkyysi mukaan.
    Etkö muista minua olen rouva samalta kadulta, etkö muista meinasit hyökätä kimpuuni, kun olin viemässä puluille jyviä.

    Äänestä

  • olen iso kokoinen kirjoitti:

    No JARI BUURI, meneppäppäs ottamaan yö lääkeesi ja ota kanootti ja mela sänkyysi mukaan.
    Etkö muista minua olen rouva samalta kadulta, etkö muista meinasit hyökätä kimpuuni, kun olin viemässä puluille jyviä.

    He molemmat nykylemiläiset ( HÄÄTÖ KOURULASTA KEVÄÄLLÄ 2010 )
    ovat ilmeisesti tutustuneet toisiinsa niin hyvin tuntemassaan Niuvanniemessä.
    Kuka heidät sieltä ulos päästi ?

    Äänestä

  • LIBERTY CITY kirjoitti:

    He molemmat nykylemiläiset ( HÄÄTÖ KOURULASTA KEVÄÄLLÄ 2010 )
    ovat ilmeisesti tutustuneet toisiinsa niin hyvin tuntemassaan Niuvanniemessä.
    Kuka heidät sieltä ulos päästi ?

    Olithan sinä siellä LIBERTY jo ennen meitä ja sinnepähän vielä jäit kun me muut läksimme ruokkimaan LINTUJA !

    Äänestä

Sekopää on vielä tällä sivuilla, miten hän hoitaa mielenterveyttään Lähteennotkonkadulla, vai möliiseekö Kourulan pikkupuistossa, käykää katsomassa, kun hän juosee suu auki ja möliisee, menemme taas kuvaamaan tätä pöhöttynyttä PUNAKKAA sälliä. Samoja kirjoituksia tältä sekopäältä.

Äänestä

" Juosee suu auki " ?
Ne lääkkeet , ne lääkkeet ...

Äänestä

Kyllä minä olen täysi SEKOPÄÄ ja TÄYSIN, HULLU, kun läksin taas kirjoittamaan tänne sivuille, vaikka VIISAAT, ovat antaneet HYVIÄ, neuvoja, että elä kirjoittele enää sinne sivuille, kun menetät täysin mielenrauhasi, en haluaisi enää mennä mihinkään hoitolaitokseen, kun minulla on tämä MIELENTERVEYS ONGELMA.
Yrittäkää ymmärtää minua, PYYDÄN ANTEEKSI ANTEEKSI, ihan vilpöttömin mielin, nyt menen taas lepämään, kun on ollut niin rankka ja ikävä aamu !

Äänestä

Onko tämä LIBERTY täysin seonnut, kun luemme hänen kirjoituksiaan, hän välillä pyytää anteeksi kirjoituksiaan ja sitten taas kirjoittaa, täyttä paskaa, mikä ei kuulu tänne sivuille. USKOMATONTA, jotain hänen päässään on todella vialla.

Äänestä

Isot koirat juoksee irti, koiria paskannutetaan kävelyteille...

Lienee sitten joku hermostunut ja onkin oikein, että irti olevat koirat hävitetään.
Pitäisi hävittää myös paskaa kävelyteille ja pihoihin levittävät .... siat...

Äänestä

Minäkin juoksen ISOJEN koirien kanssa ja käymme Paskomassa talosi edessä, ja sille et voi yhtään mitään, kun tuijottelet vain eläinten PASKOJA, niin katsoppa, mitä nämä IHMISSIAT heittävät jalkakäytäville, niinetten, jätteiten rinnalla ELÄINTEN PASKA on hyvin pieni ongelma, vai mitä mieltä olet VALITTAJA

Äänestä
  • Rauhoitu Lemin mies! Eihän sulla edes ole koiraa. Muistaakseni taidat jopa pelätä koiria.

    Äänestä

  • . kirjoitti:

    Rauhoitu Lemin mies! Eihän sulla edes ole koiraa. Muistaakseni taidat jopa pelätä koiria.

    Olen Kourulasta ja tulen paskottamaan koiraani talosi eteen, etkä mahda yhtään mitään, tule ulos mökistäsi, eläkä kurki ikkunoista, sinut on jo nähty ja tunnistettu.

    Äänestä

Ei olavilla ole koiraa . Lepakoita sitäkin enemmän .
Ne lentelee sen korvien välissä ...

Äänestä
  • Olavilla taitaa iso ratas pyörähdellä tyhjää kiihtyvässä määrin, päätellen tekstin laadusta ja viestien määrästä. Tai sitten sillä on jonkinlainen uutuudenviehätys päällä kun löysi tällaiset keskustelufoorumit.

    Jos nuo henkilöt, joita se solvaa nimien ja osoitteiden kera, lukevat tätä niin suosittelen tutkintapyyntöjen tekoa. Tunnusmerkit täyttyy kyllä.

    Äänestä

  • Liberty kysymys kuuluu,alatko jo HERMUSTUMAAN, vai miten se kirjoittelusi on niin väkinäistä, joko olet häipynyt talosi ROMISKOSTA ?

    Äänestä

  • 333322123 kirjoitti:

    Olavilla taitaa iso ratas pyörähdellä tyhjää kiihtyvässä määrin, päätellen tekstin laadusta ja viestien määrästä. Tai sitten sillä on jonkinlainen uutuudenviehätys päällä kun löysi tällaiset keskustelufoorumit.

    Jos nuo henkilöt, joita se solvaa nimien ja osoitteiden kera, lukevat tätä niin suosittelen tutkintapyyntöjen tekoa. Tunnusmerkit täyttyy kyllä.

    TAITAA JARI poju ja hänen kaverinsa hermustua, nyt pois sieltä peilin äärestä ja kipin kapin tekemään RIKOSILMOITUKSIA tästä LIBERTYSTÄ JA CORVUKSESTA ! Siellä on jo kuvia näistä sälleistä.

    Äänestä

  • 333322123 kirjoitti:

    Olavilla taitaa iso ratas pyörähdellä tyhjää kiihtyvässä määrin, päätellen tekstin laadusta ja viestien määrästä. Tai sitten sillä on jonkinlainen uutuudenviehätys päällä kun löysi tällaiset keskustelufoorumit.

    Jos nuo henkilöt, joita se solvaa nimien ja osoitteiden kera, lukevat tätä niin suosittelen tutkintapyyntöjen tekoa. Tunnusmerkit täyttyy kyllä.

    Totta kai he seuraavat, ja lukevat, kun he itse kirjoittelevat tänne sivulle, niin Tämä Liberty JARI, osoitteen tiedät Sinäkin, joko tämnkin valittajalla alkaa jo pyörä pyöriä tyhjää, myös sinun tunnusmerkkisi ovat täyttyneet, näillä ovat vain aina samat kirjoitukset, missä he kysyvät omista LÄÄKKEISTÄÄN JA HÄÄDÖISTÄÄN, nyt pojat vastamaan, kun meitä on niin paljon, jotka haluamme tietää teistä kaiken, olkaa hyvä ja vastatkaa LIBERTY CORVUS ja muut VALITTAJAT !

    Äänestä

Naapurin rouvalla on paljon hyviä juttuja eräästä entisestä leipomon autokuskista.

Äänestä
  • Kerro nyt meillekin ne jutut, niin saamme hirnua yhdessä, vai hirnummeko tämän kirjoittajan kirjoitukselle IHAA IHAA.

    Äänestä

Etkö vieläkään Jari Buuri ole sanut paksuun kalloosi, että sinun tekemiset ovat jo SYYTTÄJÄLLÄ ja olethan jo saanut tuomiot Olavin auton renkaitten puhkomisesta ja kun ajelit samana päivänä humalassa Helsingintiellä jossa sinun ajosi loppui, etkä ole vieläkään saanut korttiasi takaisin, joudut edelleen hakemaan kaljasi jalkamiehenä.
Sinä huoltaja JARI BUURI, joka näyttelet pojan molkkisi kanssa keskisormea Kourulan pikkupuistossa ja huudat( video kuvattu) omasta, harrastuksestasi RUNKKARI RUNKKARI , joko olet tehnyt tutkintapyynnön näistä kuvista, näitä sinun ja kaverisi kuvia on toimitettu eri virkamiehille.ja niillä pystytään todistamaan sinun uhkailut ja kiinni käymiset ihmisiin ja myrkkyjen vienti KOURULAN PUISTOON .
Muistanet kai, että Tätä Päätoimista Lintujenruokkijaa ei milloinkaan, ole tuomittu mistään, päinvastoin muut ovat saaneen tuomioita ja joutuneet maksamaan koviakin korvauksia, häirinnästa ja vahingonteosta, lintujen ruokkijaa kohtaan.
Ja vielä tästä häädösta, kirjoitatko omasta häädöstäsi, kun kirjoitat jatkuvasti, pelkkää paskaa, että Olavi sai häädön Kourulasta, jaksat jatkuvasti kirjoittaa joka kirjoituksessasi, kun Olavi sai häädön, tämän voi kaikki tarkistaa, tuliko häätö, L:rannan asuntopalvelusta, olisin vieläkin Libertyn ja Corvuksen, ilona Kourulassa, mutta kun Olavi kutsuttiin Lemille, niin hän muutti vapaaehtoisesti, ei saanut häätöä, vaikka teit kaikkesi, teit perättömiä ilmiantoja, jotka pystyttyttiin näyttämään toteen, että ne eivät pitäneet paikkaansa, yritit kaikkesi mutta, ilman tulosta , että saisit Olaville häädön aikaiseksi.
Muuta et ole saanut Liberty aikaiseksi, kuin tuomioita itsellesi, oletko muuten huomannut, että siellä Kourulan Pikkupuistossa OLAVI ruokkii edelleen lintuja ja videoi LIbertyn luontoon ja ihmisiin kohdistuvia RIKOKSIA.
Elälkää, nyt LIberty ja Corvus enää kirjoitelko siitä Olavin häädöstä, se ei pidä paikkaansa, sen voi kuka tahansa tarkistaa sieltä Asuntopalvelusta.
Muuten maalla on ihan mukava olla, luonto on lähellä, enhän voi unohtaa Sinua alias Liberty ja siksi käyn joka päivä ruokkimassa L: rannan linnut, myös Kourulan puistossa ja myös kuvaamassa sinua lintujen kivittäjää ja myrkkyjen levittäjää, kun kaadoitte maalia lintujen ruokijen päälle, näistäkin on hyviä kuvia, katsomme niitä sitten taas oikeudessa, vieläkä pussisi kestää maksaa oikeuden ja asiamiestesi kuluja ?
Muistatteko Liberty ja Corvus kun viimeisessä oikeuden istunnossa istuitte turvat rullalla, ette saanet sanaa suustanne, teidän asiamiehet, vain puhuivat ja hekään eivät saaneet mitään aikaiseksi, taisi pojille tulla aika kalliiksi, kun jouduitte maksamaan asiamiestenne palkkiot, oletteko jo pystyneet ne maksamaan ?
Kysyy Olavi

Äänestä

Hyvä Olavi, olemme puolellasi, eivät nämä valittajat mahda Sinulle mitään.
Pidä puolesi, niinkuin olet tehnyt tähänkin asti.

Äänestä

Noin tiedoksi sinne Lemin suuntaan : mä EN OLE SAANUT TUOMIOTA
YHTÄÄN MISTÄÄN . Solvaamasi mies ( KYLLÄ , MIES , OSAATKO LUKEA ) ,
voitti sut ETELÄ - KARJALAN KÄRÄJÄOIKEUDESSA 100 - 0 !
Ja mitäpä siellä käsiteltiin 12.6.2010 ? Lähestymiskieltoa junttiseni !
Tietojeni mukaan sulla oli sellaisia käsissäsi pyörittelemäsiä paperilappuja
joita kiihkoissasi pudottelit pulpettisi alle ! Joo , ja joita sitten kuulemani mukaan
perse pystyssä rumine vaatteisine yritit sieltä esiin kaivaa !
No saivatko nämä haastamasi miehet lähestymiskiellon?
No eivät saaneet ! Että eiköhän nämä miehet toki JOTAKIN ovat siellä
oikeussalissa osanneet sanoa. TE saatte pian syytteet pedofiliasta ym. muista vähemmin kauniista asioista , jotta toivotaan että juttu luistaa !
Tuleehan muuten nelihenkinen perhe Imatralta todistamaan puolestanne ?

Äänestä
  • LIBERTY pyytää taas anteeksi perättömiä kirjoituksiani, olen, niin niin masentunut, että tälläistä perätöntä tekstiä vieläkin kirjoittelen, mutta kun minua, niin V......a, tämä lintujen ruokkija, vaikka tiedän että lintujen ruokkiminen on täysin laillista !

    Äänestä

  • Alias Liberty, kysymys kuuluu, haluatko että nämä asiat käsitellään, näillä sivuilla jo ennen oikeuden käyntiä, kun kirjoitat tänne, niin elä kirjoita mitään paskaa, vaan esitä FAKTA tietoa, äläkä arvuuttele.
    Muuten oletko halukas lähtemään lehdistön eteen puhumaan, ihan julkisesti, vastaa nyt tähän kysymykseen, ethän sinä ole milloinkaan edes pystynyt kirjoittamaan lehtiin näistä sinua vaivaavista asioita, kun lehtiin kirjoitelu pitää olla omalla nimellä, ne vain julkaistaan, oletehan tietoinen !

    Äänestä

  • Miksi et puolusta Liberty itseäsi,oletko Jari puhkonut auton renkata ja oletko ajanut autoa juovuksissa ?
    Haluamme tietää on tämä Faktaa, mitä sinusta kirjoitellaan, vastaa nyt kerrankin kysymyksiimme ?

    Äänestä

" Hyvä olavi " Entinen naapuri varmaan tulee todistamaan puolestanne ?
No mutta , eikö sellaista ole olemassakaan ?
Auttaisiko , jos on joskus esiintynyt " Kuningaskukuttaja " - ohjelmassa ?
Kun psyykenlääkkeenne eivät teille tunnetusti maistu , jaksattehan varmasti
kiihkoilla aamuun asti ?
Miltä muuten tuntuu keskustella noin ikään kuin kahdestaan ?
Saako siitä niitä kuuluisia " kikkejä " ?

Äänestä
  • Ettekö pölvästit ole katsoneet, niitä 6 kuutta tv ohjelmaa Olavin Lintujen ruokinnasta, eihän niissä ohjelmissa Olaviin naapurit saaneet suutaan auki, ja virkamiehet munasivat täysin itsensä ja niin teit sinäkin alias Liberty, kun tv olisi tehnyt ohjelman Kourulan linnuista, niin et sinä eikä ketkään muutkaan lintujen vihaajat, ja kivittäjät, eikä muutkaan, ollut halukas tulemaan ohjelmaan ja näyttämään naamaansa, mitä oikein pelkäätte ?
    Et muuten vastannut kysymykseen, oletko jo maksanut asiamiehesi palkkiot, vai onko ne vieneet ne jo ulosottoon, millä sinäkin Persaukinen ja konkurssin, tehnyt aijot maksaa seuravat oikeudenkäynti kulusi, kysyy Olavi.
    Etkö vieläkään mene kalloosi, että valokuvien ja video kuvien ansiosta, on tullut oideudessa koviakin tuomioita, kai olette niistä tietoisia, kuvat ja videonauhat ovat päteviä oikeudessa, kysy, vaikka Tuomariltasi ?

    Äänestä

Joo lepakot lentää olavin päässä ! Tarkottis tää taas sitä kuuluisaa
" Telovilo - ohjelmaa " ?
" Etkö vieläkään mene kalloosi "
Ottakaa nyt vaan ne lääkkeenne siellä Lemin suunnalla !
Muistattehan toki , HÄÄTÖ KOURULASTA KEVÄÄLLÄ 2010 !

Äänestä

Ja taas samaa paskan kirjoitellua, tämä sälli on ihan sekaisin, oletteko panneet merkille ja lukeeet tämän Alias LIBERTYN kirjoituksia, aina samoja ei mitään uutta, tämä sälli on sekaisin, välillä hän haukkuu ihmisiä, samoilla kirjoituksilla ja seuraavassa kirjoituksessa, tämä SIKTSOFREENIKKO, pyytelee anteeksi sekavia kirjoituksiaan. Että täll'inen on tämä, alias LIBERTY JARI BUURI.
Kun hänelle, ei ole paljon annettu, pienenä, niin ei, saa mitään isonakaan !

Äänestä

Hei sälli! Aliarvioitko meidät niin tyhmiksi ettei muka huomattaisi että sie täällä sekoitat näitä Libertyn kirjoituksia?
Ei taida olla yläkerran purut ihan kuivimmasta päästä?!

Äänestä

Ei olavilla ole koskaan mitään puruja ollutkaan ...

Äänestä
  • Kyllä siinä oli taas kirjoitukset, ei siis yhtään mitään järkeä, tällä K ja Skitsofeerijolla, joko pääsette HOIVAKOTIIN, jos näillä olisi lasipää, niin näkisimme, kuinka KUSI päässä loiskuisi.
    Tuli tämä selvä kirjoitus ymmärettyä !

    Äänestä

  • Lasipäät kirjoitti:

    Kyllä siinä oli taas kirjoitukset, ei siis yhtään mitään järkeä, tällä K ja Skitsofeerijolla, joko pääsette HOIVAKOTIIN, jos näillä olisi lasipää, niin näkisimme, kuinka KUSI päässä loiskuisi.
    Tuli tämä selvä kirjoitus ymmärettyä !

    Toi heitto oli kyllä matkimista ja matkiminen on rumaa.

    Äänestä

Elkää hyvät ihmiset enää tulko näille sivuille, kun, täällä vain kirjoitellaan, ihan eri asioista, mihin täkin sivu oli tarkoitettu, kun Myrkkyä oli löytynyt, koirien ulkoulualueelta, niin tännekin hyökkäsivät heti nämä ihmiset kirjoittelemaan, kaikkea muuta, kuin, näitä asioita, mille sivu oli tarkoitettu.
Nämä kirjoittajat ovat aivan samoja henkilöitä, jotka jatkuvasti kirjoittavat, aivan samoja asioita, he haukkuvat samoja ihmisiä ja samaa paikkakuntaa.
En ymmärrä mikä heidän todellinen tarkoitus on ollut, mutta olemme, hyvin monen ihmisen kanssa samaa mieltä, että heillä on elämässään hyvin suuria ongelmia.
Menen kirjoittelemaan muille PAIKKAKUNNAN sivuille, missä on NORMAALIA ihmisiä, ja keskustelevat vain siitä aiheesta, mihin sivu on tarkoitettu.
Näille samoille jotka jatkuvasti kirjoittelivat ja haukuivat koko ajan muita, ihmisiä, näillä sivuilla, niin, myös teille MUKAVAA TÄTÄPÄIVÄÄ.

Äänestä

Tärkeä " tietoitus " : olavi menee muille " paikakunnan sivuille haukumaan "
Perkele , tervemenoa jo ota se oikolukijasi sieltä Lemin suunnasta mukaan !
Tulettehan tänään Länsi - Lappeenrantaan KAATAMAAN KAURAA MAAHAN ?

Äänestä

Kävimme jo KAURASÄKIN kanssa, et tullut mökistäsi ulos, kurkit vain verhojen raosta !
Pelkäsitkö kameroita ?

Äänestä

Niin, tässä ovat näiden luonnon tuhoojien oikeat nimet Liberty city on Jari Buuri ja corvus on Jussi Salminen !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nefertiti3 kirjoitti:

Skinnarilan rantaan johtavan pikkutien varrelta on löytynyt liha/läskipaloja.Koiran ulkoiluttajat olkaa tarkkaavaisia kyseisellä reitillä.Mahdollisesti myrkytettyjä.Osa lihoista saatu kerättyä, mutta jäänyt varmaan osa maastoon.Lihat oli heitelty koirien ulosteiden viereen....Lihoista otettu näyte talteen, ja se toimitetaan tarvittaessa tutkittavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu