Kyllä Suomen-neito tuomaristossa olisi saanut olla asiantuntevampaa porukkaa. Voitto meni oikealle, kauniille tytölle, mutta numero 7, Riikka Itäpalo ja numero 10 Anna Pohtimo, olisivat saaneet minun mielestäni olla näitä perintöprinsessoja..
No, jokaisella oma mielipide ja sisältähän se aito kauneus lopulta lähtee ihmisestä, niinkuin joku missukka mainitsikin :)))
Niin, eihän heistä rumia tietysti kukaan ollut...
vääriä valintoja
14
4709
Vastaukset
- blondi
...voitti kisat?
- .....
jepjep...ja oon ollu sen kanssa samassa koulussa. Se onkin pikkutytöstä asti ollut ens lapsimallina yms, ni kai osaakin noi hommat.
Mun mielestä kans kymppi oli nätti, mutta se jännittäminen ja luonnottomuus pilasi sen suorituksen. Mutta se ysi oli aivan järkky (kauheeta arvostella näin, mut oon helvetti itekki paremman näköinen!!) se millä oli possun nenä ja silmät hiukan harotti. Miten se pääsi mukaan sinne kisoihin!?
- mää
finalisteista?
- Untamo
Tervemenoa vaan miss maailma kisoihin suomen neito, voittoa ei taida tulla, mutta kokemusta senki edestä.
- pip
voiko enää olla ihmisellä enempää tekohymy ku sillä! Kaikista väkinäisin hymy siitä porukasta. eikä se osannu haastatteluis puhua oikeen mitää...luetteli hätäsesti litanian ulkoa ja hyvä ku etes muisti mitä pitää sanoa...yäh
- ....
jollei see suoomi suju niin sujuuvasti..kauhea tekosmaili kyllä .Silloin kun unohti vilautella hampaitaan, niin oli paljon parempi, sellainen vieno hymy
- Ville
Numero 7 oli ylivoimaisesti kaunein. Kuin Grace Kelly aikoinaan. Putosi tuomaripelin ja Reetuun liitettyjen huhujen takia.
- Endia
Näistä missitouhuista on menny vähän jo maku. Taso on laskenu huimasti! Tuolla Suomen neito-kilpailussa oli kauniimpia naisia kun itse Miss Suomi-kisoissa!
Olin aivan varma, että Nina Tikanmäki, nro:4 voittaa! Ja onneks se voittikin! Se oli ehdottomasti kaunein!
Siro, enkelimäinen, naapurintyttömäinen :)
Nina tuntui vielä todella sympaattiselta ja pirteältä ihmiseltä. Oikea tyttö voitti..
Ensimmäiseksi perintöprinsessaksi ois voinu tulla nro:7 ja toiseksi nro:1.
Joo, se Pohtimo, nro:10 oli ihan kaunis, mutta tosi epäaito. Hymy heti vaan päälle kun kamera tulee kohdalle ja se jännitti ihan liikaa.. Ääni värisi, yms. Ei hyvä.
Nro:9 tosissaan oli kyllä järkyttävän näkönen! Se nenä ja koko naamavärkki! Miten se on päästetty sinne.. Heh.. Joo.
Ja mitä noihin tuomareihin tulee. Kyllä ne ihan asiantuntevia ihmisiä on. Valinnat vaan eivät voi miellyttää jokaista ihmistä. Mutta luulen, että moni on ihan tyytyväinen voittajaan. Toivottavasti pärjää Miss Maailma-kisoissa!- Juliet
...ystäväni kautta,ja hän todellakin on oikeasti mukava ja fiksu tyttö:)ja älliäkin löytyy,kirjoittihan hän 7 ainetta ja e:n paperit!Livenä hän on vielä kauniimpikin kuin kuvissa.
- timo
Juliet kirjoitti:
...ystäväni kautta,ja hän todellakin on oikeasti mukava ja fiksu tyttö:)ja älliäkin löytyy,kirjoittihan hän 7 ainetta ja e:n paperit!Livenä hän on vielä kauniimpikin kuin kuvissa.
aivan sekopää koko neito. valehtelee lähes kaiken mitä sanoo. hyvä mielistelijä, siksi kukaan ei näe hymyilevän kuoren alle. siellä piileekin oikea kieroileva ja pahansuopa, toisista valheita selän takana puhuva ilkimys.
- ei pettynyt
Kärkikolmikko oli muutoin oikea, joskin sen Annan oli pitänyt tulla toiseksi perintöprinsessaksi tai jäädä kolmikosta pois. Mutta kyllä sen tiesi, että se kolmikkoon mahtuu. Anna on kyllä niin kolson oloinen nainen, muistuttaa romaaninaista, niin ääneltään kuin olemukseltaan:)
Tosi rumia tyttöjä kisassa oli, ainoa todellinen kaunotar oli tämä voittaja. Se Pohtimo oli tosi ruma ja teennäinen, aivan liian laiha ja sitten oli se yksi kamala kuikelo, tais olla Inka nimeltään. - Fredi
Ei millään pahalla... Yleensä valitaan sosiaalisesti päteviä naisia edustamaan suomea... Mielestäni hän on tyhmä kuin saapas!
- abc
Olen aivan samaa mieltä Anna Pohtimosta!!
- OLIKO
PÖRRÄSKÖ TÄÄ RIIKKA JOSSAIN VAIHEESSA REETUN K
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859