Ylivieskan uudempi ABC suljetaan keskiviikkona 30.03.2011!
Linkki: http://www.s-kanava.fi/kpo/toimipaikka?sid=639123439
Rakentavatkohan he uuden vai mitä tekevät? Pitäähän Ykassa olla ABC, jossa voi syödä ruokaakin, koska vanhalla ABC:llä on vain kahvio.
Linkki: http://www.s-kanava.fi/kpo/toimipaikka?sid=639123439
Rakentavatkohan he uuden vai mitä tekevät? Pitäähän Ykassa olla ABC, jossa voi syödä ruokaakin, koska vanhalla ABC:llä on vain kahvio.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Villi veikkaus: ABC tulee uuden Prisman tiloihin, joka avataan 31.3.2011 klo 10?
Ainakin noin oli aluksi suunnitelma!
Voi ei, missähän nyt paikallinen taivaaseen pääsevä nuoriso istuu ja räkii illat. Joutuukohan k-market mustikan päivähoitolaan parveilemaan epäuskoisten tenavien kanssa.
mustikassa istua läsöttävät,pelaavat pelejä k-18,ulkooven edessä vetelevät tupakkaa ,ettei asiakkaat taho mahtua menemään kauppaan,onneksi on muitaki kauppoja,entinen asiakas
Oon pitkään ihmetellyt tuota Mustikan meininkiä. Tenavia rynnii joka puolelta sisään kaikkina aukioloaikoina, tungeksivat, toljottavat ja virnistelevät ja sotkevat. On todellinen nuorison olohuone. Ei viitsi käydä kuin pakon eessä. Miksi ei mitään kuria noille saada vaikka homma on jatkunut liian pitkään??? Monet ei viitsi enää käydä kyseisessä puodissa ollenkaan.
onneksi kaisaniemen kauppa aukiaa,saataas väistellä räkälomppeja kaupan edessä,ja kaajettuja polkupyöriä
ABC:n sulkeminen on tosi vahinko. Jospa nyt Nivalaan rakennettais samanlainen oikea ABC loppuneen Ylivieskan tilalle! Se ei tietysti korvaa Ylivieskan puutetta täysin, mutta kot'puoleen silti.
Sulkisivat vaan ABC aseman siellä törkeää asiakaspalvelua
Ouluntien varteen suunnitteilla Ylivieskassa iso ABC.
No ei ole suunnitteilla!!!!!
Miks kaikki väistelee nuorisoo ja niit räkäklimppei. Avakaa herran jestas niille suunne ja sanokaa muutama valittu sana. Ja kauppialle myös. Mut paha niit on häätää, jos eivät mitään vahinkoo/laitonta tee.
oisko kokoontumislaissa mitään jolla ne vois saada koteihin