Vihreän kullan maa

Huomasin ,että Prismassa oli myytävänä "Vihreän kullan maa"- DVD. Sehän tuli joskus 80-luvulla sarjana maikkarilta. Tässä DVD:ssä on viisi jaksoa siitä sarjasta myöhemmin ilmestyy loput jaksotkin DVD:nä .

DVD maksoi melkein 20 euroa. Täytyy miettiä että raaskinko ostaa ne seuraavatkin ilmestyvät DVD:t vai lainaanko vaikka kirjastosta jos ne joskus sinne lainaukseen tulee. Sarjan juoni ei nimittäin tunnu oikein olevan mun makuuni ja harmittavan vähän Tapsaa on meinaan ainakin näissä ekoissa jaksoissa eikä sillä ole kovin paljon vuorosanojakaan vielä ollut.
Aika jähmeää näyttelemistä Tapsalta , mut luulempa että sitten niissä myöhemmissä jaksoissa se on huomattavasti luonnikkaampaa.

6

880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iwanan

      Tapsa oli jäykkä kuin puunukke. Tapsan takia ei kannata ainakaan ostaa. Silloin huomasi jo kaljuuntumisen ensi merkit, mutta on taidettu Tapsalle lisätä hiuksia jossain vaiheessa, koska nyt on enemmän tukkaa.

      • Mr Mister

        Ei sille Tapsalle mitään hiuksia ole lisätty. Eräässä tv-lähetyksessä näkyi selvästi, että kalju oli peitetty mustalla värillä.

        >> erään ammattimaskeeraajan mukaan ihan yleinen juttu


    • niin no

      Vähän pökkelö oli siinä roolissa kyllä, mutta Tapsa onkin LAULAJA ei näyttelijä. Eipä Olavi Virta ja Tapio Rautavaarakaan niin kaksisia näyttelijöitä olleet mutta kelpo laulajia kyllä.

      Tapsalla oli pälvikaljua jo vähän yli kolmekymppisenä. Jos on hiuksia istuttanut lisää, niin eipä se nyt niin harvinaista ole. Monet miehet käyvät hiustensiirroissa nykyään.

    • musamasa.

      Tapani on näyttelijänä aivan surkea. Vihreän kullan maa oli kyllä sarjana muutenkin melkoinen pohjanoteraus.
      Laulajana Tapani on hyvinkin lahjakas ja paikkansa täyttävä artisti.

    • EIKÖ TOI TULLU JOSKUS 90-L PUOLIVÄLISSÄ. ALKUPUOLISKOLLA UUSINTAKIERROKSELLA

    • Justiiinax

      No ostiko se meijjän Justu sitten sen "Vihreän kullin maa"-sarjan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4300
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      135
      4069
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3716
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      87
      3551
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3537
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3341
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2626
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2334
    Aihe