Vihreän kullan maa

Huomasin ,että Prismassa oli myytävänä "Vihreän kullan maa"- DVD. Sehän tuli joskus 80-luvulla sarjana maikkarilta. Tässä DVD:ssä on viisi jaksoa siitä sarjasta myöhemmin ilmestyy loput jaksotkin DVD:nä .

DVD maksoi melkein 20 euroa. Täytyy miettiä että raaskinko ostaa ne seuraavatkin ilmestyvät DVD:t vai lainaanko vaikka kirjastosta jos ne joskus sinne lainaukseen tulee. Sarjan juoni ei nimittäin tunnu oikein olevan mun makuuni ja harmittavan vähän Tapsaa on meinaan ainakin näissä ekoissa jaksoissa eikä sillä ole kovin paljon vuorosanojakaan vielä ollut.
Aika jähmeää näyttelemistä Tapsalta , mut luulempa että sitten niissä myöhemmissä jaksoissa se on huomattavasti luonnikkaampaa.

6

859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iwanan

      Tapsa oli jäykkä kuin puunukke. Tapsan takia ei kannata ainakaan ostaa. Silloin huomasi jo kaljuuntumisen ensi merkit, mutta on taidettu Tapsalle lisätä hiuksia jossain vaiheessa, koska nyt on enemmän tukkaa.

      • Mr Mister

        Ei sille Tapsalle mitään hiuksia ole lisätty. Eräässä tv-lähetyksessä näkyi selvästi, että kalju oli peitetty mustalla värillä.

        >> erään ammattimaskeeraajan mukaan ihan yleinen juttu


    • niin no

      Vähän pökkelö oli siinä roolissa kyllä, mutta Tapsa onkin LAULAJA ei näyttelijä. Eipä Olavi Virta ja Tapio Rautavaarakaan niin kaksisia näyttelijöitä olleet mutta kelpo laulajia kyllä.

      Tapsalla oli pälvikaljua jo vähän yli kolmekymppisenä. Jos on hiuksia istuttanut lisää, niin eipä se nyt niin harvinaista ole. Monet miehet käyvät hiustensiirroissa nykyään.

    • musamasa.

      Tapani on näyttelijänä aivan surkea. Vihreän kullan maa oli kyllä sarjana muutenkin melkoinen pohjanoteraus.
      Laulajana Tapani on hyvinkin lahjakas ja paikkansa täyttävä artisti.

    • EIKÖ TOI TULLU JOSKUS 90-L PUOLIVÄLISSÄ. ALKUPUOLISKOLLA UUSINTAKIERROKSELLA

    • Justiiinax

      No ostiko se meijjän Justu sitten sen "Vihreän kullin maa"-sarjan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      53
      5540
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      94
      3438
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      45
      3319
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      76
      2527
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      59
      2394
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      75
      1907
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      302
      1740
    8. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      7
      1196
    9. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      24
      1122
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      138
      1088
    Aihe