ihmisen kokoinen ikävä. Sun muotoinen aukko varmaan sielussa. Sä nauraisit tälle tai katsoisit ymmärtäväisesti. Näinhän se menee. Tosielämä. Vihaisit ees.
ikävä sua
hippiäinen hiiri
4266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ai kuka hiiri???
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2009/11/29/419221.jpg
Minulleko se viesti??
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2009/11/29/418575.jpg
MinäMurrr
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2009/11/29/419324.jpg
En osaa vihata sinua, koska pidän sinusta niin paljon. Joka päivä enemmän ja enemmän. Jotkut sanovat, että rakkauden ja vihan välissä olisi vain ohuen ohut raja: viha olisi jotenkin peräisin rakkaudesta. Vihan tunteminen todistaisi aidon rakkauden ja jos ei tunne vihaa, niin se tarkoittaisi välinpitämättömyyttä. Ei se mene niin. Ei rakkauden tarvi kadota mihinkään, vaikka kaikki asiat eivät menisikään haluamallaan tavalla.
Toki jotkin asiat ovat joskus tuntuneet todella pahalta, mutta eivät ne vihan tunteita sinua kohtaan ole koskaan saaneet heräämään. Ja eihän tätä meidän juttua edes rakkaudeksi voi sanoa, mutta vaikka rakkautta olisikin, niin en sinua voisi koskaan vihata. Haluan sinulle parasta. Haluan että olet onnellinen.
Tiedän myös että et ole hän, mutta kirjoitin tämän nyt häntä ajatellen ja siksipä "sinulle"...
En vihaa enkä naura.
Tunne on tänään totta ja oikea. Sulla on oikeus siihen ja ole ylpeä siitä. Se on sinun oikea tunne.
Muistotkin on totta.
Ai!!!
Ja tämä on varmasti oikealta Juhalta!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2009/01/02/K8.jpg
Jeeee..ss
Minäkin pidän sinusta paljon. Joka päivä enemmän ja enemmän!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2009/02/07/aQ.jpg
Kun rakkautta täynnä katseet kohtaa, hellyys ja onni hohtaa.
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2011/02/02/810296.jpg
:)