Onko Calabriassa tänä keväänä käyneitä?? Itse ollaan lähdössä kahden viikon päästä ja on jo vähän matkakuumetta. Olis kiva kuulla kokemuksia niiltä, jotka ovat siellä jo käyneet!
Calabria
5
903
Vastaukset
- Toukokuu
Olimme toukokuun alkupuolella ja nautimme, silloin oli vielä hiljaista ja rauhallista. Tropea oli mukava pikku kaupunki, ei hiljainen. Paljon ravintoloita, joitakin putiikkeja, kapeita katuja, hienot näkymät merelle. Pizzo vähän samantapainen. Maaseutu miellytti silmää, vehreää. Kylät pieniä mm. Nicoterassa oli mukava käväistä jaloittelemassa automatkalla. Jos haluaa shoppailla vaatteita esim. Vibo Valentiasta löytyy. Italian- tai saksantaidosta on apua, englantia ei paljon puhuta eikä ymmärretä. Mietityttääkö joku asia erityisesti?
- Donna
Vuokrasitteko auton? Saiko auton yhdeksi päiväksi? Joissakin paikoissahan on se kolmen päivän minimi.
Kuvauksesi kuulostaa hyvältä, toivottavasti vielä parin viikon päästäkin on rauhallista...;)
Missä hotellissa olitte? Me olemme menossa Capo Vaticanoon Calisperaan - ainakin maisemat näyttävät hulppeilta. - Toukokuu
Donna kirjoitti:
Vuokrasitteko auton? Saiko auton yhdeksi päiväksi? Joissakin paikoissahan on se kolmen päivän minimi.
Kuvauksesi kuulostaa hyvältä, toivottavasti vielä parin viikon päästäkin on rauhallista...;)
Missä hotellissa olitte? Me olemme menossa Capo Vaticanoon Calisperaan - ainakin maisemat näyttävät hulppeilta.Olimme Tonicellossa ja vuokrasimme auton Europcarilta noin 150 € kolme vrk. Hinnastossa hinnat oli per vrk eli 1 vrk n. 50 €. Siis halvin kaksiovinen Punto ilman extroja. En tiedä onko hinnat vielä samat mutta ei kai ne vielä ole nousseet, sesonkiaikana voi olla kalliimpaa. Autolle kyllä on käyttöä.
- upppailija
upp
- cabrese
Hienot maisemat ja hankalia ihmisiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2171474- 961286
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan41128Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171096Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9948Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86920Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66885- 32850
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest38796Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii45780