Päättäjät ovat tekopyhiä.!

Kulinarinanisti

Esimerkkinä tulli..! Nyt ne on hommannut "viagrakoiria" Haistamaan maahan laittomasti="ilman lääkärin määräystä" Tulevat viagrat. Viranomaisten tiedotuksella on varoitettu ennenkaikkea tilaamasta viagraa netin kautta. Koska tutkituissa erissä on ollut lattiavahaa yms. jota viagrasta ei löydy. Mitä tästä opimme..? Tullin toiminnasta..! Ne ei välitä pätkääkään suomalaisten "lattianvahan syönnistä.! Vaan siitä ettei kukaaan saa oikeaa viagraa..? Koska on selvää ettei netistä tuoduissa lääkeväärennöksissä ole ainuttakaan ainetta joka viitaisi viagraan..! Kyseiset viranomaiset ovat saatava vastuuseen ja menettämään omaisuutensa, muu ei auta tähän järjetömyyteen.!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011032513433619_uu.shtml
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=468960

4

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuota noin..

      Sen verran omituiseen muotoon kyhätty kirjoitelma että on kysyttävä; onhan sinun omat lääkkeesi varmasti oikeista aineista valmistettu?

    • KULINARINANISTI

      Kumpi on vaarallisempaa..? Oikeiden viagroiden syönti, vai lattiavahaa ynnä muuta sellaista sisältävän väärän viagran syönti.? Oikea viagra on oikea lääke siis kliinisesti testattu ja haittavaikutukset luokiteltu.! Arvoisa nim.merk. "Tuota noin". Syvenny vaikka, sen lattiavahan syöntiin. Voithan tehdä siitä oman tutkimuksen haittavaikutuksista. tai sitähän sinä olet nauttinut.! Jos muuten et ajatele lukemaasi, eli pyri miettimään mihin kirjoitaja tähtää.Onko sukusi kokonaan tullissa töissä häh.? Kysehän on arvoista, luulisi tullinkin olevan enemmän väärien viagroiden perässä, onhan sekin tuoteväärennöstä ja vieläpä vaarallisempaa kuin oikeiden viagroiden salakuljetus tähän maahan. Suomi on tekopyhyyden valtakunta. Nuo ulkokultaiset.;-)

      • Kyse on nyt

        väitteistäsi tullia vastaan, ja ne ei varmasti pidä paikkaansa.
        -En keskity lattiavahan enkä edes Viagran syöntiin ja koko sukukaan ole tullissa töissä, itseasiassa kukaan ei ole minun suvustani milloinkaan ollut eikä todennäköisesti tule olemaan. Loppu.


      • Kulinarinanisti
        Kyse on nyt kirjoitti:

        väitteistäsi tullia vastaan, ja ne ei varmasti pidä paikkaansa.
        -En keskity lattiavahan enkä edes Viagran syöntiin ja koko sukukaan ole tullissa töissä, itseasiassa kukaan ei ole minun suvustani milloinkaan ollut eikä todennäköisesti tule olemaan. Loppu.

        Miksi et lue linkkejä. Tässä alla copy, paste Tästä kyse, kumpi valehtelee.? Milloin seuraavan kerran.?
        ps. ovat taitavia väärentäjiä jos viagran hajun saavat tuotteisiinsa.Ihan selvästi olet tullin palveluksessa, Eikä näköjän pääsykokeita siihen laitokseen ole..!

        "Hollannissa koulutettujen koirien tehtävä on nuuhkia erektiolääkkeitä.
        Turun tulliin tulee kaksi Hollannissa koulutettua koiraa, joiden tehtävänä on paljastaa nuuhkimalla lentopostin mukana kulkevia erektiolääkkeitä, kertoo Turun Sanomat.
        Koirat ovat Turussa töissä kuitenkin vain lyhyen hetken.
        Viagraa valmistava lääketehdas luovuttaa koirat vajaan päivän mittaiseen valvontaiskuun. Lääketehtaan asiantuntijat ovat kouluttaneet koirat.
        Valvontaiskun tarkoituksena on vähentää lääkeväärennösten maahantuontia."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      204
      7225
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      172
      2249
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1778
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1440
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1403
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1216
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      102
      1145
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1086
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      1049
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      267
      1029
    Aihe