Onko jollakin kokemuksia? Tarvitsen tietoa, kiitos vastaajille!
paroxetin orion
sivuvaikutukset
3360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse syönyt nyt viikon ajan 10mg ja tänään nostin 20mg annokseen. Haittavaikutuksena ei ole tullut kun hieman väsymystä ja heikotusta (todella vähän), korvien tinnitusta (hiljaista sellaista) sekä vatsa toiminut tavallista harvemmin.
Haittavaikutuksethan lukevat kyllä pakkausselosteessa mutta ei niitä kannata turhaan tuijotella, silloin varsinkin tulee kun niitä oikeen odottaa tulevan. Vielä en itse lääkkeen vaikutusta juuri huomaa, kohtaukset ovat lievittyneet kyllä hieman mutta odottelen kunhan täysi teho saadaan päälle :)
Suriseeko loiset korvissa?
No, kyllä niitä riittää suolistossakin :)
Lihakset ei toimi kunnolla, panikoin muutaman tunnin päästä lääkkeenotosta, että sitten sorrun ottamaan Oxaminia, kun hermot menee.